Bundesliga: Menetel a `Gladbach

Immár nyolc mérkőzés óta veretlen a Mönchengladbach (hét győzelem, egy döntetlen), amely ezúttal a Hannovert győzte le 2–1-re. A bajnokságot öt vereséggel kezdő zöld-fekete csapat Raffael 84. percben szerzett góljával nyerte meg az újabb meccsét.

A Wolfsburg 2000. október 21-én nyert utoljára 6–0-ra, akkor az 1. FC Köln volt az áldozat, most pedig a Werder Bremen szaladt bele egy hatosba. A csúcsot egy 7–1 jelenti még 1998-ból, akkor a Mönchengladbach szaladt bele a késbe. A gólkülönbség mellett az is mutatja a wolfsburgi fölényt, hogy a kicker.de szerint 21:9 volt a kapura lövések aránya a hazaiak javára.

Az Augsburg viszont csúcsot döntött a 4–0-s stuttgarti sikerével. A 2011 nyara óta élvonalbeli klub eddig sosem nyert ilyen nagy különbséggel a Bundesliga 1-ben, mint most. Eddig a Braunschweig elleni hazai és a Stuttgart elleni idegenbeli 4–1 volt a csúcs. Ezúttal nem sok kérdés volt arról, hogy melyik csapat nyer, lényegében csak a különbség lehetett vita tárgya, mert a 36. percben már 0–3 volt az állás.

A Leverkusen hozta a kötelezőt a Frankfurt idegenbeli legyőzésével, a Bayer három góljából kettőt is Javier Hernández szerzett.

Eredmények:

Mönchengladbach–Hannover 2–1 (I. Traoré 34., Raffael 84., ill. A. Sobiech 65.)
Wolfsburg–Werder Bremen 6–0 (Galvez 11. – öngól, M. Kruse 44., 87., Vieirinha 56., Guilavogui 67., Dost 78.)
Stuttgart–Augsburg 0–4 (Esswein 11., 17., Callsen-Bracker 36., Ku Dzsa Csol 54.)
Eintracht Frankfurt–Bayer Leverkusen 1–3 (Medojevics 45., ill. J. Hernández 23., 39., Calhanoglu 72.)
Köln–Mainz 0–0
18.30: Schalke–Bayern München (Tv: Eurosport2)