Bundesliga: Sima hamburgi siker

Mivel igen alapos volt a szurkolók átvizsgálása – még a VIP-vendégek és az újságírók sem maradhattak ki ebből – tizenöt perc csúszással kezdődött a Bundesliga péntek esti meccse Hamburgban.

A 19. percben tizenegyeshez jutott az addig is jobban futballozó Hamburg: Roman Bürkin esett át a dortmundi kapuson, s a megítélt büntetőt Pierre-Miches Lasogga értékesítette (1–0).

A fordulás előtt újabb gólt szerzett a hazai együttes, Lewis Holtby került ziccerbe és nem hibázott (2–0).

A szünet után dortmundi játékos szerzett gólt, de ennek a hamburgiak jobban örültek, mert egy hazai szöglet után Mats Hummels a saját kapujába fejelt, ezzel el is döntötte a mérkőzést (3–0). A végén Aubameyang még szépített, támadásban is maradt a Dortmund, de sansza sem volt a pontszerzésre.