PL: Előzött a MU, de élen a Leicester

Nem léphetett pályára a Manchester Unitedben Rooney, Fellaini, Valencia és többek között Martial sem, de ennek ellenére is gyorsan megszerezte a vezetést a MU a Watford vendégeként: már a 11. percben betalált Depay. A gól után DeGea bemutatott néhány szép védést, így őrizet Van Gaal csapata a vezetést. Aztán a 87. percben Deeney tizenegyesből egyenlített, lezárva ezzel a United 641 percig tartó kapott gól nélküli sorozatát. Deeney akár hős is lehetett volna, de nem lett az, mert az utolsó pillanatban beleért Schweinsteiger lövésébe, ami a lábáról a saját kapujába pattant, így ezzel az öngóllal nyert a Manchester United, s meg is előzte a Manchester Cityt.

A tartós helycseréhez kellett még a Manchester City veresége. A MU-nak meg is tette azt a szívességet a Liverpool, hogy legyőzte a városi riválist. A vörösöknél Bogdán Ádám a kispadon ült, így jó szögből láthatta, amikor a 7. percben Mangala öngóljával csapata megszerezte a vezetést. A 23. percben Coutinho duplázta meg a `Pool előnyét – a játékos már ötödször volt eredményes a City elleni bajnoki meccsein. Kilenc perccel később ő adott gólpasszt Firminónak. Ezen a ponton szinte biztos volt, hogy a Manchester City elveszíti a mérkőzést, hiszen eddig minden PL-találkozóját elbukta, amikor három gólos hátrányba került. Pedig a szünet előtt Sergio Agüero szépített. A második félidő érdemi változást nem hozott, sőt a 82. percben Skrtel bombagólja jelentette a kegyelemdöfést, így 4–1-re nyert a Liverpool, s ennek is köszönhetően a Manchester United megelőzte városi riválisát.

A bajnokságban azonban a Leicester City vezet, amely 3–0-ra nyert a Newcastle otthonában.

Manchester City–Liverpool 1–4 (Agüero 44., ill. Mangala 7. – öngól, Coutinho 23., Firmino 32., Skrtel 81.)
Watford–Manchester United 1–2 (Deeney 87. – 11-esből, ill. Depay 11., Deeney 90. – öngól)
West Bromwich Albion–Arsenal 2–1 (Morrison 35., Arteta 40. – öngól, ill. Giroud 28.)
Everton–Aston Villa 4–0 (Barkley 17., 42., Lukaku 28., 59.)
Swansea City–AFC Bournemouth 2–2 (A. Ayew 28., Shelvey 39. – 11-esből, ill. King 10., Gosling 26.)
Newcastle United–Leicester City 0–3 (Vardy 45+1., Ulloa 62., Okazaki 83.)
Chelsea–Norwich City 1–0 (Diego Costa 64.)
Southampton–Stoke City 0–1 (Krkic 10.)