SERIE A: DÖNTETLEN A TOSZKÁN RANGADÓN

Az élen álló Fiorentina a szomszéd Empolit fogadta Firenzében.A vendégek az első félidőben Livaja illetve Büchel góljaival (első gól lesről született) két gólós előnyre tettek szert. A félidőben a hazaiknál beállt Kalinic, aki két gyors találattal kiegyenlített. A horvát csatár már kienc gólnál tart. Volt még hátra fél óra, de nem sikerült s firenzeieknek a győztes találatot bevinni, így maradt a döntetlen. Egy esetleges esti Inter győzelem esetén, a violák lecsúszhatnak az élről!

Érdekes mérkőzést játszott a Genoa a Sassuoloval. Két gól is a hosszabbítás legvégén esett, valamint az első félidőben mindkét oldalon volt egy-egy piros lap.