PL: Góldús meccsek szombaton, nem bírt egymással a Leicester és a MU

Megszokott módón inkább a kontra játékra állt be a Leicester City Van Gaal csapata ellen, aminek meg is lett az eredménye, egy manchesteri szöglet után megindult a Leicester és Vardy egyből gólt is szerzett, amivel megdöntötte Van Nistelrooy rekordját, vagyis egymást követő 11 bajnoki mérkőzésen betalált (egyébként 14 meccsen a 14. gólja volt). Utána már inkább a United nyomott, Scweinsteiger még a félidő előtt egyenlített egy szöglet utáni fejessel. A második félidő már gyenge játékot hozott, komoly helyzetek nélkül lett 1-1-es döntetlen a találkozó végeredménye.

Fordulatos mérkőzést hozott a Bournemouth és az Everton összecsapása, először az újonc Bournemouth 0-2-ről tudott felállni, de Barkley 95. percben szerzett vezető góljára is volt válaszuk, a 98. percben szerzett találattal ismét ki tudtak egyenlíteni.

Gond nélkül hozta a City a hazai mérkőzését, a Southampton ellen tudtak viszonylag simán nyerni De Bruyne, Delph és Kolarov góljával. Viszont nagy érvágás lehet Pellegrini számára, hogy az egy hete felépült Sergio Agüero ismét lesérült, így újra elvesztette a Manchester City az egyik legjobbját.

A szombati eredmények:

Aston Villa - Watford 2-3 (Richards 41., Ayew 89., ill. Ighalo 17., Hutton - ög. 69., Deeney 85.)

Bournemouth - Everton 3-3 (Smith 80., Stanislas 87., 98., ill. Mori 25., Lukaku 36., Barkley 95.)

Manchester City - Southampton 3-1 (De Bruyne 9., Delph 20., Kolarov 69., ill. Long 49.)

Crystal Palace - Newcastle 5-1 (McArthur 14., 93., Bolasie 17., 47., Zaha 41., ill. Cisse 10.)

Sunderland - Stoke City 2-0 (van Aanholt 82., Watmore 84.)

Leicester City - Manchester United 1-1 (Vardy 24., ill. Schweinsteiger 45.)