Ha nehezen is, de nyert Real is

Mivel tegnap a Barcelona és az Atletico Madrid is begyűjtötte a három pontot, a Real számára szinte kötelező volt a győzelem. Az Eibar elleni idegenbeli ütközet a várakozásoknak megfelelően kemény csatát hozott. Az első félidőben nem nagyon tudtak ziccerbe kerülni Ronaldoék, de a szünet előtt egy rögzített szituáció után Bale fejesével megszerezték a vezetést. Fordulás után nagy energiát mozgósítottak a hazaiak az egyenlítésért, azonban a hajrában Ronaldo büntetője végleg eldöntőtte a találkozót. Fontos, főleg Benitez számára megnyugtató diadal volt!

Folytatta menetelését az Atl. Bilbao is. A Vallecano otthonából hozták el a három pontot a mesterhármast szerző Aduriz találataival.

A vasárnapi mérkőzések eredményei:

Getafe - Villareal 2-0 (Lafita 21., Vasquez 51.)

Eibar - Real Madrid 0-2 (Bale 43., Ronaldo 82.)

Vallecano - Atl. Bilbao 0-3 (Aduriz 1., 24., 60.)

Sevilla - Valencia 1-0 (Escudero 50.)

Tabella: 1. Barcelona 33 pont (33-12), 2. Atl Madrid 29 pont (18-6), 3. Real Madrid 27 pont (28-11)

Góllövőlista: 1. Neymar (Barcelona) 14 gól, 2. Suarez (Barcelona) 12 gól, 3. Aduriz (Atl.Bilbao) 10 gól.