Serie A: Egyre inkább zárkózik fel a Juve

Elég borzalmas hetet zárt a Roma, hétközben a Barcától kaptak egy hatost, most pedig hazai pályán kaptak ki az Atalantától. Alejandro Gomez egy távoli bombával már az első félidő végén megszerezte a vezetést a vendégeknek és hiába nyomott a Roma, gólig nem jutottak. Sőt, a mérkőzés vége felé Maicon durva becsúszása tizenegyest és piros lapot ért, majd Denis értékesítette a büntetőt, s ezzel beállította a 0-2-es végeredményt. A történethez hozzátartozik, hogy a meccs végén az Atalantától még két játékost is kiállítottak második sárgával, de ez már nem befolyásolta a mérkőzés végkimenetelét.

Zárkózik fel a Juventus. A zebrák zsinórban negyedjére tudtak nyerni a bajnokságban és ezzel feljöttek az ötödik helyre. Most Palermóba utaztak, ahol egy 0-0-ás első játékrész után viszonylag simán 3-0-ra meg tudták verni ellenfelüket, bár Mandzukic góljával sokáig 1-0 volt az állás, de a mérkőzés hajrájában Sturaro és a csereként beállt Zaza is erdményes volt.

Vasárnapi eredmények:

Chievo - Udinese 2-3 (Paloschi 26., Inglese 72., ill. Frey-ög. 42., Thereau 46., 80.)

Frosinone - Verona 3-2 (Ciofani 22., 40., Dionisi 48., ill. Viviani 69., Moras 75.)

Roma - Atalanta 0-2 (Gomez 40., Denis 82.)

Genoa - Carpi 1-2 (Figueras., ill. Borriello 57., Zaccardo 80.)

Empoli - Lazio 1-0 (Tonelli 5.)

Palermo - Juventus 0-3 (Mandzukic 54., Sturaro 89., Zaza 90+3.)