Indul a rövidpályás úszó Európa-bajnokság

Kecskés István
Kecskés István

Hosszú Katinka tizenegy számban áll rajthoz az izraeli rövidpályás úszó Európa-bajnokságon.

A 26 éves versenyző kérésére - akárcsak a nyári kazanyi világbajnokság előtt - a szakvezetők csak a rajt előtt hozzák nyilvánosságra a konkrét számok listáját.

A Magyar Úszó Szövetség közleménye szerint a normál medencében ötszörös vb-aranyérmes, rövidpályán hatszoros világ- és négyszeres Európa-bajnok Hosszú mellett Jakabos Zsuzsanna lesz az, aki sokat vállal, ő ugyanis hét számban indul majd Netánjában.

A Kazanyban a három pillangó távon - 50, 100 és 200 méteren - három különböző színű érmet gyűjtött Cseh László ezúttal "visszaveszi" programjába korábbi sikerszámát, a 200 méter vegyest is.     

A magyar csapat:
Férfiak
Balog Gábor - 50 m hát, 100 m hát, 200 m hát
Bernek Péter - 200 m gyors, 400 m gyors, 1500 m gyors
Cseh László - 50 m pillangó, 100 m pillangó, 200 m pillangó, 200 m vegyes
Földházi Dávid - 50 m hát, 100 m hát, 200 m hát, 100 m vegyes
Grátz Benjámin - 100 m pillangó, 100 m vegyes, 200 m vegyes, 400 m vegyes
Gyurta Dániel - 100 m mell, 200 m mell
Gyurta Gergely - 1500 m gyors
Kenderesi Tamás - 100 m pillangó, 200 m pillangó
Lavotha Oszkár - 50 m gyors, 100 m gyors
Lobanovszkij Maxim - 50 m gyors, 100 m gyors
Mészáros Márk - 50 m gyors, 100 m gyors, 200 m gyors
Nagy Péter - 50 m hát, 100 m vegyes, 200 m vegyes
Sós Dániel - 100 m vegyes, 200 m vegyes, 400 m vegyes
Takács Krisztián - 50 m gyors, 100 m gyors
Verrasztó Dávid - 200 m pillangó, 400 m vegyes

Nők:
György Réka - 200 m hát, 100 m vegyes, 200 m vegyes, 400 m vegyes
Hosszú Katinka - 11 szám (részletek a rajt előtt)
Jakabos Zsuzsanna - 50 m gyors, 100 m gyors, 200 m gyors, 200 m pillangó, 100 m vegyes, 200 m vegyes, 400 m vegyes
Joó Sára - 50 m gyors, 100 m gyors, 50 m hát, 100 m hát, 100 m pillangó
Juhász Adél - 400 m gyors, 800 m gyors
Kapás Boglárka - 200 m gyors, 400 m gyors, 800 m gyors
Molnár Flóra - 50 m gyors, 100 m gyors
Novoszáth Melinda - 200 m gyors, 400 m gyors
Sebestyén Dalma - 50 m mell, 100 m mell, 200 m mell, 200 m vegyes
Szilágyi Liliána - 50 m pillangó, 100 m pillangó, 200 m pillangó
Szokol Szonja - 50 m mell, 100 m mell, 50 m pillangó, 100 m pillangó
Sztankovics Anna - 50 m mell, 100 m mell, 200 m mell

Váltók
4x50m férfi gyors
4x50m férfi vegyes
4x50m női vegyes
4x50m mixed vegyes

http://www.sportfaktor.hu/./pages/sportfaktor/contents/article/22848/pics/lead_800x600.jpg