MK: előnyben az Újpest, jó helyzetben az FTC

Újpest FC–Békéscsaba 1912 Előre 2–0 (0–0)

Szusza Ferenc Stadion, 825 néző, v.: Solymosi
Újpest FC: Balajcza – Diarra, Kecskés, Litauszki, Mohl (Bardhi, 60.) – Balogh B., Windecker, Sankovic (K. Hazard, 81.), Andric – Lencse, Kabát (Angelov, 59.)
Békéscsaba 1912 Előre: Poleksic (Mursits, 69.) – Bényei, Fehér Zs., Vaskó, Damjanovic – Svedyuk (Paukner, 62.), Spitzmüller, Piermayr, Fabio – Calvente, Punosevac
Gólszerző: Lencse (54., 88.)
Sárga lap: Kabát (34.), illetve Calvente (59.)

Az első félidőben a lila-fehérek nagy fölényben futballoztak, de komoly helyzetet nem tudtak kialakítani. A vendégek csak a védekezésre koncentráltak, a támadás lehetőségéről szinte teljesen lemondtak.

A fordulást követően gyorsan góllá érett a hazai mezőnyfölény, Lencse góljával került előnybe a fővárosi gárda.

Fotó: MTI

A folytatásban újabb Újpest-lehetőségek következtek, Lencse pedig - igaz, jókora lesről indulva - növelte a csapat előnyét. A télen igazolt támadó végleg eldönthette volna a továbbjutást, de a 93. percben ziccerét a gólvonalról mentette Fehér.

DVSC-TEVA–Ferencváros 0–0

Nagyerdei Stadion, 4208 néző, v.: Iványi
DVSC-TEVA: Radosevic - Korhut, Mészáros N., Brkovic, Jovanovic - Varga J. - Bódi, Szakály P., Holman (Tisza, 78.), Horváth Zs. - Takács T.
Ferencváros: Dibusz - Dilaver, Nalepa, Leandro, Ramírez - Nagy Á., Gera - Sesták, Radó, Lamah (Pintér Á., a szünetben / Cukic, 80.) - Böde (Varga R., 67.)
Sárga lap: Holman (26.), Szakály P. (59.), Varga J. (82.), illetve Gera (27.), Ramírez (74.)

Lüktető első félidőt láthatott a közönség, a találkozó elején a Ferencváros volt a kezdeményezőbb, majd a Debrecen vezetett veszélyesebb támadásokat.

A második játékrészben a Debrecennek voltak lehetőségei, de vagy Dibusz védett hatalmasat, vagy a támadók hibáztak, így nem született gól.