F1: Rosberg nyert, Alonso nagyot bukott (videók)

A rajtnál az első két helyről induló Mercedest simánt otthagyta a második sorból induló két Ferrari, így Vettel és Raikkönen állt az első két helyen az első kör után. Rosszabbul a világbajnok járt, mert ő egészen a hatodik helyig csúszott vissza az indulás után.

A 17. körig lényegében eseménytelenül mentek a körök, ám ekkor Alonso és Gutiérrez ütközött, s a spanyol McLaren pilóta csúnyán oda is csapta a gépét a falhoz.

A balesetet követően bejött a biztonsági autó, majd meg is szakították a versenyt, így a pilóták felsorakoztak egymás mögött a boxutcában. Ilyenkor a csapatok kereket cserélhetnek, stratégiát módosíthatnak. Ez meg is történt, mert a Ferrari szuperlágy, a Mercedes pedig lágy gumikon folytatta a versenyt.

Az indítás után, ahogy az várható is volt, Vettel és Raikönnen növelni tudta előnyét az üldözőkkel szemben. A 22. körben Raikkönen ijesztett rá a mezőnyre, amikor kigyulladt feje fölött az autó.

Ahogy kopott Vettel gumija úgy jött közelebb hozzá Rosberg, aki át is vette a vezetést, amikor honfitársa a 35. körben kereket cserélt – ráadásul nem is a leggyorsabban, mert a bal elsővel akadtak problémák, így a német csak Hamilton mögé jött vissza. Időközben egyébként a hazai pályán versenyző Ricciardo feljött a második helyre. Ennek is volt köszönhető, hogy Vettel gyorsan zárkózótt fel Hamilton mögé. A 42. körben azért sikerült a címvédőnek megelőznie a Red Bull versenyzőjét, akit Vettel is faképnél is hagyott.

A hajrában Vettel kergette Hamiltont, ám egy körrel a vége előtt a német meglátogatta a füvet, így már nem tudott veszélyes lenni a Mercedesre.

Nico Rosberg: "Hihetetlen hétvége volt, köszönöm a csapatnak, hogy elképesztő autót tettek alám. Nagyon tetszett minden. Az elején járunk a szezonnak, de tökéletesen kezdtünk, nemcsak Lewira, hanem a Ferrarira is figyelni kell. "

Lewis Hamilton: "Jó futam volt, tetszett, hogy hátulról kellett előrejönnöm. Nagy munkát végzett a csapat. Annak örülök, hogy nem esett senkinek baja a balesetnél. Voltam már rosszabb is nyitó futamon, ez nagy dolog, hogy a hetedikről feljöttem a második helyre."

Sebastian Vettel: "Megpróbáltam mindent, hihetetlen volt a rajt, olyan mint tavaly a Hungaroringen. Jó volt vezetni, a piros zászló nem segített. Volt esélyünk, legközelebb remélem sikerül."