BL: PSG–Manchester City

Molnár Szabolcs

A PSG a hétvégén 4-1-re verte a Nice csapatát, a 34 éves Zlatan Ibrahimovic kitűnő formában, most is egy mesterhármast jegyzett.

"Azt mondják az ilyen összecsapásoknál a rutin jelentheti a különbséget - mondta Laurent Blanc, a PSG vezetőedzője. A sorsolás után sokan megkönnyebültek és úgy gondolták mázlisták vagyunk, hogy elkerültük a Barcelonát és a Bayernt. Erősen figyelmeztettem a játékosaimat, hogy ne figyeljenek rájuk. Akik ezt mondják, nem értenek a futballhoz. Egy nagyon jó csapat lesz az ellenfelünk, ahol minőségibb a keret, mint nálunk. Két nagyon nehéz mérkőzés áll előttünk."

A City szintén egy sima, 4-0-ás győzelemmel hangolt a BL negyeddöntőre. Pellegrini együttese a Bournemouth-t tudta idegenben megverni.

"Nehéz dolgunk lesz, de hiszem, hogy van esélyünk - mondta a chilei menedzser. A PSG egy nagyon jó csapat, hasonló célokkal, mint amik nekünk vannak. Mindkét együttesnek van lehetősége továbblépni, szerintem nincs egyertelmű esélyes."

20.45 PSG (francia) - Manchester City (angol) (TV: Sport 1)