EL: szoros meccsek (videó)

Dortmund (német)–Liverpool (angol) 1–1 (0–1) (Hummels 48., ill. Orogi 36.)

Elképesztő hangulat fogadta Dortmundban a Liverpoolt, amelynek kispadján már Jürgen Klopp ül, aki a német csapat történetének egyik legsikeresebb edzője volt.

A mérkőzést az esélyeknek megfelelően jobban kezdte a hazai együttes, amely több helyzetet is kialakított, de a liverpooli kapuban Simon Mignolet és előtte a védelem jó napot fogott ki és semlegesíteni tudta az akciókat. Aztán némi meglepetésre az első félidő hajrájában megszerezte a vezetést a `Pool: Orogi kapott jó labdát és a tizenhatos vonaláról kilőtte a jobb alsót (0–1).

A szünet után Mats Hummels egy jobb oldali szöglet után csúsztatott a kapu jobb oldalába, ezzel a 48. percben ki is alakította végeredményt (1–1).

Braga (portugál)–Sahtar Doneck (ukrán) 1–2 (0–1) (W. Eduardo 89., ill. Rakickij 45., Ferreyra 75.)

Villarreal (spanyol)–Sparta Praha (cseh) 2–1 (1–1) (Bakambu 3., 63., ill. Brabec 45+4.)

Athletic Bilbao (spanyol)–Sevilla (spanyol) 1–2 (0–0) (Aduriz 48., ill. Kolodziejczak 56., Iborra 83.)