BL: lényegében minden a Real ellen szól

A 2003/2004-es szezonban az első meccsen még nem volt igazán nagy gond, hiszen a Real 4–2-re legyőzte a francia AS Monacót. Utólag már tudjuk, hogy a Luis Figó által kihagyott tizenegyes sokba került, mert a visszavágón a hercegségi csapat 3–1-re verte a királyi gárdát, így továbbjutott. Pedig a visszavágó sem kezdődött rosszul, mert Raúl góljával a Real vezetett, ám a folytatásban Ludovic Guly és a Madridból kölcsönvett Fernando Morientés is betalált, így idegenben lőtt több góllal a Monaco ment tovább.

Az 1998/1999-es kiírásban az ukrán Dinamo Kijev került a Real útjába, s az esélytelennek tartott keleti csapat 1–1-re végzett a Bernabeu-stadionban, a visszavágón pedig 2–0-ra nyert. A kijeviek góljait Andrik Sevcsenko szerezte.

A BL-ben eddig mindössze két csapatnak sikerült 2–0-s hátrányból továbbjutnia. A spanyol Barcelona az olasz AC Milan ellen a visszavágón 4–0-ra nyert a 2012/2013-as szezonban, majd egy esztendő múlva az angol Manchester United  győzte le 3–0-ra a görög Olympiakoszt.

A sorozat előző évadában a német Bayern München 3–1-es hátrányba került a portugál FC Porto otthonában, majd a visszavágón 6–1-re nyert.

Valami ilyesmiben bíznak a madridiak is.

„Ez nagy meccs lesz, amelyen hideg fejjel kell játszanunk – mondta Zinedine Zidane a mérkőzés előtti sajtótájékoztatón. – Ezt a párharcot nem az első tíz, vagy tizenöt percben nyerjük meg. Nem lesz könnyű gólt szerezni, de az első perctől kezdve koncentrálnunk kell, hogy elérjük, amit akarunk. Kilencven perc alatt kell eldönteni a meccset, türelmesnek kell lennünk. A szurkolók azt várják, hogy jól játsszon a csapat, ez így is lesz. Az első meccs nem bonyolultabbá, hanem izgalmasabbá teszi a párharcot.”

Az izgalmaknak talán nem örülnek annyira a Wolfsburgnál, de a két gólos előny mindenképpen a németek mellett szól. Már csak azért is, mert a gárda története során 24 kétmeccses párharcot vívott és amikor előnybe került az első meccsen, akkor mindig továbbjutott.

„A sorsoláskor tudtuk, hogy a továbbjutásunkhoz kétszer csodálatosan kell futballoznunk, egy nagyszerű mérkőzésen már túlvagyunk, de egy még kell a végső sikerhez – mondta Dieter Hecking, a Wolfsburg vezetőedzője. – Tisztában vagyok vele, hogy milyen csapattal állunk szemben, tiszteljük az ellenfelet, de az első meccsen mi is megleptük a Realt, vagyis minket sem lehet leírni. Nem idegeskedünk, jó hangulatban készülünk. Az első meccsen sikerült meglepnünk a spanyolokat, ez alkalommal nehezebb dolgunk lesz. A Madrid nyilván gyorsan gólt akar szerezni, még az is lehet, hogy meccs ezen időszakában Zidane meglep majd engem.”

A spanyol AS közben statisztikát közölt a Real Madriddal kapcsolatban. A királyi gárda 1993 februárja óta nem örülhetett olyan párharc végén, amelynek az első meccsét 2–0-ra elveszítette.