Serie A: Bámulatos fordítás a Romától (videó)

Molnár Szabolcs

Nem túl jó mostanában a Genoa vendégeként pályára lépni, Gasperini csapata ugyanis elmúlt öt otthon játszott mérkőzését megnyerte és utoljára január 5-én szenvedett vereséget hazai környezetben.

A Roma viszont nagyon belekezdett a meccsbe, már a 6. percben jött a vezetést vendég oldalon, Salah volt eredményes. Ekkor úgy tűnt, hogy nagyon sima római győzelem lehet a vége, de már 7 perccel később jött az egyenlítés, a Genoa az első épkézláb heyzetét gólra váltotta.

A második félidő elején már kiegyenlítettebb volt a játék, ezért Spalletti, a vendégek mestere már a 60. percben becsérelte Francesco Tottit. A vezető találat viszont hazai oldalon született, egy szép kényszerítő után a bepasszolt labdára Pavoletti érkezett és ezzel már a Genoánál volt a vezetés. Már csak 13 perc volt hátra az összecsapásból, úgy tűnhetett, hogy elveszíti a Roma a meccset. De akkor jött egy szabadrúgás 20 méterre a kaputól, amit Totti elképesztő erővel vágott be a hosszúba, ezzel a 39 esztendős olasz támadó ötödik gólját szerezte a bajnokságban.

A mérkőzés végét nagyon meghúzta a vendég együttes, a 87. percben pedig jött a fordítás, egy előre ívelt labdát Dzeko tartott meg, majd passzolta középre, ahol El Shaarawy érkezett és hozta a három pontot a Romának.

A fővárosi csapat ezzel ideiglenesen átvette a második helyet a tabellán, és ha a Napoli nem nyer ma az Atalanta ellen, komoly esélye lehet az ezüstéremre.