Forma-1: Hamilton győzött Montreálban

Hajósi Miklós

Az első rajtkockából induló brit versenyző az első kanyarban a második helyre került, mert a Ferrari német pilótája, a négyszeres világbajnok Sebastian Vettel remekül rajtolt. A folytatás is kettejük csatáját hozta az élen, amit végül a jobb taktikával versenyző Hamilton nyert meg.

Vettel a második, a Williams finn versenyzője, Valtteri Bottas pedig a harmadik helyen végzett. A vb-pontversenyben vezető Nico Rosberget (Mercedes) az ötödik helyen intették le, ezért előnye kilenc pontra csökkent csapattársával, Hamiltonnal szemben.

Hamilton ötödik alkalommal nyerte meg a Kanadai Nagydíjat, és szezonbeli második, pályafutása 45. futamgyőzelmét ünnepelhette.

A Forma-1-es szezon a jövő hétvégén az első azerbajdzsáni futammal, az Európa Nagydíjjal folytatódik.