Atlétikai Eb: Szabó és Márton döntős, Sípos és Kéri továbbjutott

A magasugró Szabó Barbara idei legjobbjával bejutott a döntőbe, míg a sprinter Sípos János 100 méteren továbblépett az előfutamból az amszterdami atlétikai Európa-bajnokság szerdai nyitónapján.

A kontinensviadal első délelőttjén összesen hét magyar volt érdekelt, közülük egyértelműen a riói induló Szabó emelkedett ki, aki 1,87 méteres idei legjobbal érkezett Hollandiába. A selejtezőben nagyon magabiztosan versenyzett, az 1,80 és az 1,85 után az 1,89 métert is elsőre ugrotta. A folytatásban az 1,92 méteres kvalifikációs szintet ugyan nem teljesítette, ám az elsőre vitt 1,89 így is döntőt ért számára. A finálét csütörtökön este rendezik.

Kiválóan futott és kellően szerencsés is volt az Eb-újonc Sípos János, aki 10.40 másodperces egyéni csúcsát megközelítve, 10.45-öt ért el az előfutamban. Az első körből futamonként az első három ment tovább, illetve a négy legjobb idő, a negyedik helyen célba ért magyar vágtázó pedig a harmadik leggyorsabb volt a nem közvetlenül továbbjutók között, három századdal megelőzve a legjobb kiesőt.

Márton Anita döntőbe, míg Kéri Bianka 800 méteren elődöntőbe jutott az amszterdami atlétikai Európa-bajnokság szerdai nyitónapjának délutáni programjában.

Az Eb-bronzérmes, fedettpályás vb-n második súlylökő, Márton Anita első lökésével 17,54 méterig jutott a selejtezőben, így csoportjából a legjobb eredménnyel jutott a csütörtök esti döntőbe.
Kéri Bianka 800 méteren 2:04.90 perccel a negyedik legjobb időt futotta előfutamában, ezzel biztosította helyét a csütörtöki elődöntőben.

Férfi 400 méter gáton Koroknai Tibor 51.32 másodperces idővel előfutamában a negyedik, összesítésben pedig 16. lett, így nem jutott tovább. A férfi gerelyhajítók selejtezőjében Rivasz-Tóth Norbert két érvénytelen kísérlet mellett 74,56 métert dobott, amivel 14. helyen végzett csoportjában, ezért nem folytathatja a versenyt.

A női 10 000 méteres versenyét a török Jasemin Csan nyerte.