Anglia: Ibra elkezdte

A tavalyi szezon meglepetéscsapata, a bajnoki címet megnyerő Leicester és a kupagyőztes Manchester United Szuperkupa-meccsével kezdődött az angol szezon.

A MU, amelynek kispadján először ült tétmérkőzésen José Mourinho a 32. percben nagyszerű góllal szerzett vezetést: Jesse Lingard a felezőtől megondulva talált be.

Az 52. percben Jamie Vardy – ki más? – egyenlített, amihez kellett Marouane Fellaini hibája is.

A találkozó aztán a hajrában dőlt el: az első MU-s tétmeccsén pályára lépő Zlatan Ibrahimovic Antonio Valencia átadását követően fejelt a kapuba.

ANGOL SZUPERKUPA
Leicester City–Manchester United 1–2 (0–1)

London, Wembley Stadion. V: Pawson
Leicester City: Schmeichel – D. Simpson (L. Hernández, 63.), Huth (Ulloa, 89.), Morgan, Fuchs (Schlupp, 80.) – Mahrez, Drinkwater, A. King (Mendy, 63.), Albrighton (D. Gray, a szünetben) – Okazaki (Musa, a szünetben), Vardy. Menedzser: Claudio Ranieri
Manchester United: De Gea – A. Valencia, Bailly, Blind, Shaw (Rojo, 69.) – Carrick (Herrera, 61.), Fellaini – Lingard (Mata, 63.; Mhitarjan, 93.), Rooney (Schneiderlin, 88.), Martial (Rashford, 70.) – Ibarhimovic. Menedzser: José Mourinho
G: Vardy (52.), ill. Lingard (32.), Ibrahimovic (83.)