Rio2016: a medencére nagyon kell figyelni

MTI

A magyarok hét sportágban lesznek érdekeltek a riói olimpia keddi versenynapján, amelyen összesen 15 számban osztanak érmeket.

A legnagyobb éremszerzési esélyek várhatóan az Olimpiai Uszodában adódnak majd a küldöttség tagjai előtt. Ha sikerrel veszi a hétfői előcsatározásokat, Cseh László, Kenderesi Tamás és a kétszeres aranyérmes Hosszú Katinka is a favoritok között rajtolhat majd a 200 méter pillangó, illetve a 200 méter vegyes döntőjében. A keddi előfutamok során 100 méter gyorson Bohus Richárd és Kozma Dominik, 200 méter pillangón Szilágyi Liliána és Hosszú, 200 méter mellen a szám címvédője, Gyurta Dániel, illetve Horváth Dávid, valamint a 4x200 méteres férfi gyorsváltó ugrik medencébe.

A 3-as Karióka Arénában ezúttal a férfi párbajtőrözők egyéni küzdelmeire kerül sor - három magyarral. Rédli András a 64 között, Boczkó Gábor és a világbajnoki címvédő Imre Géza a 32 között kezd. Ha továbbjut, utóbbi két magyar egymással vív majd a nyolcaddöntőben.

A cselgáncstornán kedden a 81 kilós Csoknyai László lép tatamira a magyarok közül, az Olimpiai Sportlövőközpontban pedig Csonka Zsófia és Tobai-Sike Renáta lép lőállásba a női sportpisztolyosok versenyében.

A két evezős egység közül az egypárban versenyző Pétervári-Molnár Bendegúz a legjobb 12 közé kerülésért küzd majd a Rodrigo de Freitas Lagúnában, a kormányos nélküli kettesben Európa-bajnoki címvédő Simon Béla, Juhász Adrián duó pedig már a döntőbe jutásért száll vízre.

A vitorlázó csapatból folytatja szereplését a két szörfös, Cholnoky Sára és Gádorfalvi Áron, valamint a Laserben szereplő Érdi Mária és Vadnai Benjámin, valamint elkezdi a versenyzést Berecz Zsombor is Finndingiben.

A januárban Eb-győztes magyar női vízilabda-válogatott első ellenfele a kínai csapat lesz a B csoportban.

CSELGÁNCS (2-es Karióka Aréna)

15.00-18.00 (10.00-13.00): férfi 81 kg (Csoknyai László), előcsatározások, negyeddöntő
20.30-22.40 (15.30-17.40): férfi 81 kg, vigaszág, elődöntő, bronzmérkőzés, döntő

EVEZÉS (Rodrigo de Freitas Lagúna)

13.50 (8.50): férfi egypár negyeddöntő (Pétervári-Molnár Bendegúz)
14.50 (9.50): férfi kormányos nélküli kettes középfutam (Simon Béla, Juhász Adrián)

SPORTLÖVÉSZET (Olimpiai Sportlövőközpont)

14.00-16.30 (9.00-11.30): női sportpisztoly (Csonka Zsófia, Tobai-Sike Renáta), 25 m, alapverseny, 30 pontlövés
17.00-19.00 (12.00-14.00): női sportpisztoly, 25 m, alapverseny, 30 gyorslövés
20.30-21.30 (15.30-16.30): női sportpisztoly, 25 m, döntő

ÚSZÁS (Olimpiai Uszoda)

18.00-19.40 (13.00-14.40) előfutamok:
18.11 (13.11): férfi 100 m gyors (Bohus Richárd, Kozma Dominik)
18.38 (13.38): női 200 m pillangó (Hosszú Katinka)
18.43 (13.43): női 200 m pillangó (Szilágyi Liliána)
18.50 (13.50): férfi 200 m mell (Horváth Dávid)
19.00 (14.00): férfi 200 m mell (Gyurta Dániel)
19.29 (14.29): férfi 4x200 m gyorsváltó (Magyarország)

SZERDA 03.00-05.10 (22.00-00.10) elődöntők, döntők:

3.00-3.10 (22.00-22.10): férfi 100 m gyors elődöntő (Bohus Richárd?, Kozma Dominik?)
3.13 (22.13): női 200 m gyors DÖNTŐ 
3.22 (22.22): férfi 200 m pillangó DÖNTŐ (Cseh László, Kenderesi Tamás)
3.31-3.44 (22.31-22.44): női 200 m pillangó elődöntő (Szilágyi Liliána?, Hosszú Katinka?)
3.57-4.10 (22.57-23.10): férfi 200 m mell elődöntő (Gyurta Dániel?, Horváth Dávid?)
4.23 (23.23): női 200 m vegyes DÖNTŐ (Hosszú Katinka)
4.32 (23.32): férfi 4x200 m gyorsváltó (Magyarország?)

VITORLÁZÁS (Dicsőség Jachtkikötő)

18.00-20.40 (13.00-15.40): női (Cholnoky Sára) és férfi szörf (Gádorfalvi Áron) 4., 5., 6. futam, női (Érdi Mária)és férfi (Vadnai Benjámin) Laser 3., 4. futam, Finndingi (Berecz Zsombor) 1., 2. futam    

VÍVÁS (3-as Karióka Aréna)

14.00-19.05 (9.00-14.05): férfi párbajtőr egyéni a negyeddöntőig
14.30 (9.30), a 64 között: Rédli András-Abdulaziz Alsatti (független)
16.15 (11.15), a 32 között: Boczkó Gábor-Alaxandre Bouzaid (szenegáli) 
16.45 (11.45), a 32 között: Imre Géza-Dmitro Karusenko (ukrán)/Jhon Rodriguez (kolumbiai)
21.00-23.05 (16.00-18.05): férfi párbajtőr egyéni elődöntő, bronzmérkőzés, döntő

VÍZILABDA (Maria Lenk Uszoda)

női csoportmérkőzés, 1. forduló, B csoport:

14.00 (9.00): Magyarország-Kína

http://www.sportfaktor.hu/./pages/sportfaktor/contents/article/27231/pics/lead_800x600.jpg
Rio 2016,Vízilabda,Úszás,Gyurta Dániel,Cseh László,Hosszú Katinka

További cikkek

Csapatsportok

Közvetítések: pályán a női Euroligában a Sopron, folytatódik a labdarúgó BL

2021.03.17. 07:30
A soproniak a francia Lyon ellen lépnek pályára az Euroligában, míg a férfi labdarúgó BL-ben a Bayern München és a Chelsea is a …

Magyar foci

Közvetítések: visszavághat a Puskás Akadémia az Újpestnek

2021.03.06. 07:30
A felcsúti együttes ismét a lila-fehéreket látja vendégül, akárcsak nemrég a kupában, de emellett számos érdekes eseményt kínál nekünk a szombat, például Fucsovics …

Egyéni sportok

Közvetítések: tenisz, labdarúgás és téli sport is a képernyőn

2021.03.04. 07:30
Folytatódik a Lyon-i és a dohai tenisztorna is, de láthatunk többek között angol labdarúgást, északisít és sznúkert is a csütörtöki napon.

Külföldi foci

Közvetítések: kupák minden mennyiségben

2021.03.03. 06:30
Gulácsi Péterék a Német Kupa elődöntőjéért, a Barcelona a spanyol Király Kupa fináléjáért játszik.

Magyar foci

Közvetítések: ismét Ferencvárosban okozhat meglepetést a Diósgyőr

2021.03.02. 07:30
A kiesés ellen küzdő miskolciak a címvédőhöz látogatnak az NB I-ben, de láthatunk vízilabdát, rengeteg teniszt és még sok minden mást március második …

Csapatsportok

Közvetítések: az örökrangadó és a Siófok-Fradi viszi a prímet a csúcsszombaton

2021.02.27. 07:30
Az év eddigi legsűrűbb napja jön, már ami a televíziós sportközvetítéseket illeti, szó szerint lesz minden, mint a búcsúban.

Magyar foci

Közvetítések: fontos lépést tehet a bennmaradás felé a Diósgyőr

2021.02.26. 07:30
A miskolci együttes a Mezőkövesdet látja vendégül az NB I 23. fordulójában, egy győzelemmel pedig nagy lépést tehetne a bennmaradás felé a gárda.

Csapatsportok

Közvetítések: folytatódnak a BL-nyolcaddöntők, képernyőn a Telekom Veszprém

2021.02.17. 07:30
A magyar bajnok a Motor Zaporizzsját fogadja a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában, de az estét ismét a futball uralja.

Csapatsportok

Közvetítések: pályán a Telekom-Veszprém, rangadó a Premier Leagueben

2021.02.04. 07:30
A Barcelona ellen játszik rangadót a Telekom-Veszprém a kézilabda Bajnokok Ligájába, míg a Chelsea a Tottenhemhez látogat az angol labdarúgó élvonalban.

Magyar foci

Közvetítések: rangadó az NB I-ben és a Premier Leagueben

2021.01.30. 07:30
A bajnoki címre hajtó MOL Fehérvár FC a Budapest Honvédot fogadja az NB I-ben, míg a Manchester United az Arsenalhoz látogat a Premier Leagueben a szombati napon.