Rio2016: a csütörtöki program

MTI

Második mérkőzésén a második győzelmére hajt a riói olimpia csügörtökiversenynapján a magyar női vízilabda-válogatott. Az evezősprogram átalakítása miatt ezen a napon az eredetileg tervezett 19 helyett 21 számban osztanak majd érmeket.

Az Európa-bajnok magyar női pólócsapat a keddi nyitófordulóban 13-11-re bizonyult jobbnak a kínaiaknál, ezúttal pedig a spanyolok ellen játszik majd a B csoport második fordulójában.

A cselgáncstornán a 78 kilós Joó Abigél és a 100 kilós Cirjenics Miklós lesz érdekelt magyar részről, a sportlövőközpontban pedig a női kisöbű sportpuska 3x20 lövéses összetett számot rendezik a légpuskában korábban 22. Miskolczi Julianna részvételével.

Ha az időjárás engedi, a Simon Béla, Juhász Adrián kormányos nélküli kettes csütörtökön befejezi szereplését, a magyar evezősduó a B döntőben száll majd vízre, ahol a 7-12. helyért küzdenek a résztvevők.  

Ők befejezik, a tollaslabdázó Sárosi Laura pedig elkezdi a versenyzést: első csoportellenfele a kilencedik helyen kiemelt indiai Pusarla V. Sindhu lesz a Riocentro 4-es pavilonjában.

A vitorlázóknál a két szörfös, Cholnoky Sára és Gádorfalvi Áron, valamint a Finndingiben versenyző Berecz Zsombor száll vízre a hatodik versenynapon.

Az úszó előfutamok során ezúttal Takács Krisztián (50 m gyors), Risztov Éva és Kapás Boglárka (800 m gyors), Cseh László és Pulai Bence (100 m pillangó), valamint György Réka és a Rióban már három aranyéremnél tartó Hosszú Katinka (200 m hát) lesz érdekelt magyar részről.

CSELGÁNCS (2-es Karióka Aréna)

15.00-18.00 (10.00-13.00): női 78 kg (Joó Abigél) és férfi 100 kg (Cirjenics Miklós), előcsatározások, negyeddöntő
20.30-22.40 (15.30-17.40): női 78 kg és férfi 100 kg, vigaszág, elődöntő, bronzmérkőzés, döntő

EVEZÉS (Rodrigo de Freitas Lagúna)

17.40 (12.40): férfi kormányos nélküli kettes B döntő (Simon Béla, Juhász Adrián)

SPORTLÖVÉSZET (Olimpiai Sportlövőközpont)

14.00-15.45 (09.00-10.45): női kisöbű sportpuska 3x20 lövéses összetett (Miskolczi Julianna), alapverseny
17.00-18.00 (12.00-13.00): női kisöbű sportpuska 3x20 lövéses összetett, döntő

TOLLASLABDA (Riocentro - 4-es Pavilon)

15.10 (10.10), női egyes, csoportmérkőzés: Sárosi Laura-Pusarla V. Sindhu (indiai, 9.)

ÚSZÁS (Olimpiai Uszoda)

18.00-20.15 (13.00-15.15) előfutamok:
18.22 (13.22): férfi 50 m gyors (Takács Krisztián)
18.26 (13.26): női 800 m gyors (Risztov Éva)
19.02 (14.02): női 800 m gyors (Kapás Boglárka)
19.25 (14.25): férfi 100 m pillangó (Cseh László)
19.28 (19.28): férfi 100 m pillangó (Pulai Bence)
19.46 (14.46): női 200 m hát (György Réka, Hosszú Katinka)

PÉNTEK 03.00-04.55 (22.00-23.55) elődöntők, döntők:

3.03, 03.10 (22.03, 22.10) férfi 50 m gyors elődöntő (Takács Krisztián?)
3.17 (22.17) női 200 m mell DÖNTŐ (Sebestyén Dalma?, Sztankovics Anna?)
3.26 (22.26): férfi 200 m hát DÖNTŐ (Földházi Dávid?, Telegdy Ádám?)
3.35, 3.44 (22.35, 22.44): női 200 m hát elődöntő (György Réka?, Hosszú Katinka?)
4.34, 4.42 (23.34, 23.42): férfi 100 m pillangó elődöntő (Cseh László, Pulai Bence?)

VITORLÁZÁS (Dicsőség Jachtkikötő)

18.00-22.30 (13.00-17.30): női (Cholnoky Sára) és férfi szörf (Gádorfalvi Áron) 7., 8., 9. futam, Finndingi (Berecz Zsombor) 5., 6. futam, női (Érdi Mária) és férfi Laser (Vadnai Benjámin) tartaléknap

VÍZILABDA (Maria Lenk Uszoda)

női csoportmérkőzés, 2. forduló, B csoport:
18.00 (13.00): Magyarország-Spanyolország

http://www.sportfaktor.hu/./pages/sportfaktor/contents/article/27276/pics/lead_800x600.jpg
Rio 2016,Vízilabda,Úszás

További cikkek

Csapatsportok

Közvetítések: pályán a Győri Audi ETO KC, rangadó az NBA-ben

2021.01.10. 07:30
A Győri Audi ETO KC a Valceához látogat a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörében, míg a Chicago Bulls a Los Angeles Clipperst fogadja az NBA-ben.

Csapatsportok

Közvetítések: folytatódik a női kézilabda Európa-bajnokság, rangadót játszik az Újpest

2020.12.11. 07:30
Dánia a svédek, míg Franciaország az oroszok ellen kezdi meg középdöntős szereplését a női kézilabda …

Külföldi foci

Közvetítések: csoportellenfeleket kap az Európa-bajnokságra az U21-es magyar válogatott

2020.12.10. 07:30
Kiderül, hogy kikkel kell megmérkőznie Magyarországnak az U21-es Európa-bajnokságon, de emellett láthatjuk a Real …

Külföldi foci

Közvetítések: eldől a Real Madrid és az Internazionale sorsa is

2020.12.09. 07:30
Még bármelyik csapat továbbjuthat a Bajnokok Ligája B-csoportjában, de még a Red Bull Salzburg is a továbbjutásért küzd a szerdai napon.

Külföldi foci

Közvetítések: főszerepben a topligák és a női kézilabda Európa-bajnokság

2020.12.05. 07:30
A rossz formában lévő Real Madrid a Sevilla otthonában javíthat, de szinte egy topligás mérkőzésről sem maradunk le a szombati napon, …

Külföldi foci

Közvetítések: egy kis labdarúgás, darts, sznúker és lósport a hét első napján

2020.11.23. 07:30
Spanyol és angol bajnokit is láthatunk a hét első napján, de a Grand Slam of Darts elődöntői, valamint az FTC-Telekom …

Magyar foci

Közvetítések: rangadó a La Ligában és az NB I-ben

2020.11.21. 07:30
A Budapest Honvéd otthonába látogat a címvédő Ferencváros, míg az Atlético Madrid a Barcelonát fogadja a szombati napon.

Magyar foci

Közvetítések: sorsdöntő mérkőzést játszik Magyarország a Nemzetek Ligájában

2020.11.18. 07:30
A csoport elsőségért lép pályára Törökország ellen Magyarország a Nemzetek Ligája utolsó fordulójában a szerdai napon.

Egyéni sportok

Közvetítések: futballmentes hét kezdés, folytatódik a tenisz világbajnokság

2020.11.16. 07:30
Nem a futball szerelmeseinek kedvez a hétfői nap sportközvetítések szempontjából, azonban sznúkert, teniszt, lósportot, dartsot és …

Magyar foci

Közvetítések: Magyarország-Szerbia, Török Nagydíj a hét utolsó napján

2020.11.15. 07:30
Folytatódik a Nemzetek Ligája a csütörtökön Eb-pótselejtezőt játszó magyar labdarúgó-válogatott számára, míg a "száguldó …