Rio2016: zárónap az olimpián

A riói olimpiai utolsó napján három magyarnak szurkolhatunk, két maratonistának, Csere Gáspárnak és Józsa Gábornak, valamint a mountin-bike cross country szakágában szereplő Parti Andrásnak. A zárónapon összesen 12 számban avatnak bajnokot, a záróünnepség pedig éjjel egykor kezdődik.

A program:

13.30: birkózás, szabadfogás 65 kg, selejtezők
13.30: birkózás, szabadfogás 97 kg, selejtezők
14.30: atlétika, férfi maratoni (Csere Gáspár, Józsa Gábor)
14.30: röplabda, férfiak, a 3. helyért: Egyesült Államok–Oroszország
15.30: kézilabda, férfiak, a 3. helyért: Lengyelország–Németország
16.00: ritmikus gimnasztika, csapat, döntő
16.30: kosárlabda, férfiak, a 3. helyért: Ausztrália–Spanyolország
17.30: kerékpár, férfi mountain bike, cross-country, döntő (Parti András)

2016.09.17. 06:20
Megszerezte a magyar küldöttség első aranyát Tóth Tamás úszó, ami mellé a női tőrcsapat egy ezüstöt, az úszó Vereczkei Zsolt pedig bronzot nyert.

Vívás: Szász Emese 2020-ig a Vasas-család tagja marad

2016.09.16. 18:15
Az új szerződésem is azt tükrözi, hogy komoly terveim vannak még a vívásban, és tényleg szeretnék ott lenni a tokiói olimpián - mondta a vívónő

Paralimpia: Suba Róbert ezüstérmes

2016.09.15. 15:05
A parakajakosok KL1-es kategóriájában született meg a magyar küldöttség hatodik ezüstérme

Paralimpia: Krajnyák Zsuzsa bronzérmes!

2016.09.14. 22:05
Krajnyák Zsuzsanna bronzérmet nyert a kerekesszékes vívók A sérültségi kategóriájának tőr egyéni versenyében a riói paralimpia szerdai napján.

Paralimpia: fő a biztonság

2016.09.14. 14:15
Nagyon komoly biztonsági intézkedések mellett zajlik a Paralimpia Rióban. Ezt a magyarok is tapasztalhatják.

Paralimpia: jönnek a kajakosok

2016.09.14. 12:55
Szerdán bemutatkoznak kajakos versenyzőink a 200 m-es versenytávon. Váczi Anita és Suba Róbert a KL1, Varga Katalin és Rozbora András (a képen) a KL2 kategóriában indul az előfutamban, s remélhetőleg tovább küzdhetnek a …

Rio2016: a Magyar Ház volt a legjobb látogatóközpont

2016.09.14. 11:40
A sportolókból, városvezetőkből, szakértőkből álló nemzetközi zsűri szerint a Magyar Ház volt a legjobb látogatóközpont.

Rio2016: magyar bíró a vizsgáló bizottságban

2016.09.14. 10:55
A Nemzetközi Birkózó Szövetség (UWW) testületet állított fel a riói olimpián nagy vihart kavart bírói hibák kivizsgálására, és ebbe Bacsa Péter, a magyar szövetség (MBSZ) ügyvezető …

Paralimpia: értékes helyezések

2016.09.14. 06:15
Az úszóknál Sors Tamás a negyedik, Tóth Tamás a hatodik lett, míg az atlétáknál Csontos Piroska végzett a hatodik helyen.

Paralimpaia: egy negyedik hely

2016.09.13. 21:55
Krajnyák Zsuzsanna elvesztette a bronzmérkőzést, így a negyedik helyen zárt az A sérültségi kategória párbajtőr egyéni küzdelmében a riói paralimpia keddi versenynapján, a kerekesszékes vívók viadalán.