Elképesztő hibák, bravúros döntetlen, de ez kevés a boldogsághoz

A magyar U21-es labdarúgó válogatott a 4-es számú selejtezőcsoport negyedik helyén állt, 3 győzelemmel, 2 döntetlennel és 3 vereséggel. A csoportgyőztesek automatikusan kijutnak az Európa-bajnokságra, a kilenc csoport négy legjobb másodikja pedig pótselejtezőt vív egymással. A mieinknek csak akkor maradt volna reménye megszerezni a második helyet, ha megveri a csoportot már megnyerő Portugáliát.
Emiatt számítottunk rá, hogy nem lesz könnyű dolga a fiataljainknak, de arra még rémálmainkban sem gondoltunk, hogy ennyire egyszerű dolga lesz az ellenfélnek. A luzitánok 24-1-es gólkülönbsége tiszteletet parancsolt, de sajnos a védelmünk cseppet sem nehezítette meg a dolgukat. A 11. percben rosszul jött ki a kapujából Nagy Gergely, Diogo Jota pedig a 16-os bal oldala elől az üresen tátongó kapu hosszú sarkába tekert. 0–1. Mindössze két perc múlva ismét a védelmünk hozta össze a következő portugál találatot. Szilvási és Cseke tehetetlenül nézte, ahogy Joao Carvalho a kapu bal oldalába lövi a labdát. 0–2. Még az első félidő derekán sikerült szépíteni fiataljainknak. Miguel Silva kapus húzta el a kiugró Nagy Dominik lábát az ötös bal sarka előtt, amiért a játékvezető 11-est ítélt, valamint sárga lapot adott a portugál kapusnak. A büntetőt Nagy magabiztosan lőtte a bal felső sarokba. 1–2. A szünetig az eredmény már nem változott, egy jól sikerült második félidővel még bízhattunk a csodában.
Csodák viszont nincsenek, három perc után ismét hibáztak a védőink és Nagy Gergely is, Daniel Podencéé pedig már a harmadik portugál gólt helyezte el a kapunkban. 1–3. Egy jó csere azonban egy perc alatt visszahozta a reményt. A Budapest Honvéd tehetsége, Prosser Dániel pályára lépése után néhány másodperccel kapott egy kiugratást Sallai Rolandtól, és az ötös bal sarkától a rövid sarokba lőtt. 23. A varázslat pedig folytatódott, Balogh Norbert kapott remek átadást a második magyar gólt szerző Prossertől, és az ötös bal sarkától a hosszú sarokba lőtt. 33. Sajnos újabb meglepetést már nem tartogatott a mérkőzés, a magyar fiatalok azonban minden tiszteletet megérdemelnek, mert három gólt rúgtak annak a Portugáliának, amely a korábbi nyolc vb-selejtezőn összesen csak egyszer kapitulált. Emiatt is nagyon kár a gyenge kezdésért és a komoly védelmi hibákért, mert Izrael görögök elleni sikere azt jelenti, hogy biztosan nem jut ki a magyar korosztályos csapat a jövő évi kontinenstornára.

MAGYARORSZÁG–PORTUGÁLIA 3–3 (1–2)
Gyirmót, 300 néző, Vezette: Clancy (skót)
Magyarország: Nagy G. – Osváth, Kecskés, Szilvási, Hangya – Nagy D. (Madarász, 88.), Berecz, Cseke, Kalmár (Prosser, 61.), Sallai (Forgács, 65.) – Balogh N. Szövetségi kapitány: Michael Boris
Portugália: Miguel Silva – Azevedo, Figueiredo, Semedo, Fernando – Carvalho, Neves (Bruma, a szünetben), Fernandes – Geraldes – Jota (Guedes, 58.), Podence. Szövetségi kapitány: Rui Jorge
Gólszerző: Nagy D. (28. – 11-esből), Prosser (62.), Balogh N. (78.), ill. Jota (10.), Carvalho (13.), Podence (48.)