NHL: cserekapus volt a hős a Floridában (videó)

Négy gólt – ebből kettőt emberelőnyben – lőtt a Maple Leafs az első harmadban a Devilsnek hat perc alatt, ez az előny pedig kitartott a végéig. Tyler Bozak és Nazem Kadri góllal és gólpasszal, James Van Riemsdyk két gólt érő átadással zárt a Maple Leafs-ben.

A Florida kapusa Roberto Luongo a bemelegítés során megsérült, de a helyére beállt James Reimer 28 védést produkált, ami elég volt a Nashville Predators legyőzéséhez. A Panthers góljait Greg McKegg és Jonathan Marchessault szerezték, Jaromir Jagr egy asszisztot ért el.

Szintén a kapus volt a Chicago hőse. Scott Darling 39 Carolina kísérletnek állt útjába és csak egyszer hibázott. A társak közül Jonathan Toews és Artemi Panarin szerezték a gólokat a Blackhawks színeiben.
Öt vereség után tudott győzni a Colorado, méghozzá hosszabbítás után az Islanders ellenében. A győztes gólt 16.1 másodperccel a ráadás vége előtt Nathan MacKinnon szerezte, ezzel pedig az Avalanche elkerülte azt a szégyent, hogy zsinórban 11 hazai mérkőzést veszítsen.
Hiába lőtt közel félszáz alkalommal a Flames a Canucks kapujára, Ryan Miller 44 kísérletet is hárított, Markus Granlund pedig duplázni tudott a Canucks mezében, amely sorozatban hatodszor vonult le győztesen a jégről.
Az Arizona viszont zsinórban kilencedik alkalommal sem tudott győzni, ezúttal az Anaheim verte a Coyotest. Ondrej Kase a hosszabbításban döntötte el a Kacsák javára a mérkőzést, akiknek ez volt az első ráadásban szerzett győzelmük.