Bajnokok Ligája: csoda nélkül

A Napoli és az Arsenal is vezett, de végül nem történt meglepetés.

Arsenal–Bayern München 1–5 (Walcott 20., ill. Lewandowski 55. – 11-esből, Robben 68., Costa 78., Vidal 80., 85.)

A Bayern München még a Realnal is nyugodtabban kezdhette a meccset, hiszen 5–1-re nyerte az első találkozót az Arsenal ellen.

Ehhez képest Theo Walcott góljával a 20. percben a londoniak szereztek vezetést – tegyük hozzá ez egészen nagy gól volt.

A Bayern még ettől sem kellett összeesen, de aztán a második félidőben, amikor az 54. percben Koscielny elnyomta a 16-oson belül Lewandowskit és a hazai játékos piros lapot, a vendég pedig 11-est kapott, akkor minden eldőlt. A lengyel csatár ki is használta a lehetőséget.

Ahogy az várható volt, emberelőnyben játszadozott a Bayern, amelynek a bénázó Arsenal védelem is besegített, a 68. percben Robben gólja előtt.

A hajrá aztán már nagyon sima lett. A 78. percben Douglas Costa egyedül fejezte be a müncheniek kontráját.

Két perccel később pedig Vidal bökött alá a labdának pofátlanul.

A 85. percben pedig Douglas Costa volt nagyon önzetlen, így Vidal duplázhatott.

Továbbjutott a Bayern München kettős győzelemmel.

Napoli–Real Madrid 1–3 (Mertens 23., ill. Ramos 51., 57., Morata 91.)

Irgalmatlan nagy lendülettel kezdett a Napoli, amely az első meccset 3–1-re elveszítette. A Real teljesen beszorult a kapuja elé és nem is volt csoda, hogy Mertens egy szép bal oldali lövéssel meg is szerezte a vezetést az olaszoknak a mérkőzés 23. percében.

Az első félidőben végig jobban futballozott a Napoli, de Ronaldo lőtt egy kapufát, amire a másik oldalon Hamsík válaszolt ugyanazzal.

A fordulás után minden megváltozott, elkezdett futballozni a Real és két szöglet után mindent el is döntött.

Az 51. percben Kroos bal oldali szöglete után Ramos csúsztatott a bal alsóba.

Az 57. percben lényegében csak az oldal és a távolság változott, mert Kross jobb oldali sarokrúgása után Ramos 10 méterről fejelt a kapuba – igaz a labda megpattant Mertensen.

Ez a gól meg is törte a Napoli lendületét. A 91. percben még Morata is betalált és másodszor is 3–1 lett a vége.

Továbbjutott a Real Madrid kettős győzelemmel.