Bajnokok Ligája: a Juventus és a Leicester a nyolc között (videó)

A Juve gond nélkül, a Leicester komoly izgalmak után jutott a legjobb nyolc közé.

Juventus–Porto 1–0 (Dybala - 11-esből 42.)

A Juventus megnyugtató két gólos előnyből várta a hazai visszavágót a Porto ellen. A torinóiak pedig nem bízták a véletlenre, rögtön magukhoz ragadták a kezdeményezést, különösen Dybala volt aktív. Aztán alábbhagyott a lendület és csak a sárga lapok száma gyarapodott. Cuadrado, Layun és André André is gyűjtött egyet. Majd jött a 40. perc, ami után nem maradtak nyitott kérdések. Maxi Perreira kézzel ütötte ki a jobb kapufa melől Híguain lövése után a labdát. Piros lap és 11-es.

Dybala nem is szórakozta el a lehetőséget, ballal a bal alsóba lőtte

A Juve játékosa az utolsó négy gólját tizenegyesből szerezte. Kettőt a Napoli, egyet-egyet a Milan és a Porto ellen lőtt be.

A második félidő pedig jó eséllyel pályázhat az idei szezon legfeleslegesebb 45 perce címre. A jegyzőkönyvbe mindössze a hat csere került.

A Juventus kettős győzelemmel, 3-0-s összesítéssel került a legjobb nyolc közé.

Leicester City–Sevilla 2–0 (Morgan 27., Albrighton 54.)

Egyáltalán nem tűnt reménytelennek a Leicester helyzete, hiszen 1–2-es hátrányból várta a visszavágót. Így elég lett volna az angoloknak az 1–0. A 27. percben pedig már ezt az állást mutatta az eredményjelző, Wes Morgan gólja után.

Az angolok ezután teljesen visszavettek a tempóból, és szinte csak védekeztek. Egyedül Vardy volt a jó munkásember, aki mindkét kapu előtt feltűnt, ha néha kontrázni tudott a hazai csapat.

Az 52. percben aztán tovább hűlhetett az angol hidegvér. Escudero lőtt egy bitang nagy kapufát.

A 27. percben szerezte első gólját a Leicester, 27 perc múltán, az 54.-ben pedig a másodikat. Albrighton lövése kötött ki a hálóban.

A 74. percben pedig Nasri nem használta a fejét. Pontosabban pont az volt a baj, hogy használta. A franciának ez volt a második sárgát érő megmozdulása.

Az elsőt még ezért kapta az első félidőben.

Ám ezek után is volt esélye a Sevillának. Schmeichel hozott össze egy büntetőt.

A 27-es szám viszont ezen az estén csak a hazaiaknak hozott szerencsét. Merthogy a 11-est a második Leicester gólt után 27 perccel N'Zonzi kihagyta.

A hajrában próbálkozott a Sevilla, kontrázott a Leicester, Vardy két óriási helyzetet is kihagyott, de az eredmény nem változott. A Leicester kiverte a háromszoros Európa Liga győztes Sevillát.

Továbbjutott a Leicester City, 3–2-es összesítéssel.