Premier League: a végéig izgulhatott a Chelsea és a Leicester (videó)

A Stoke vendége volt a listavezető Chelsea, és úgy tűnt nem lesz gondja a kékeknek, Willian szabadrúgásával már a 13. percben megvolt az előny.

Itt viszont jó időre megállt a tudomány. A Stoke szerzett egy gólt, amit a játékvezető érvénytelenített.

Majd néhány perc múlva befújt egy büntetőt a hazaiaknak.

A hajráig úgy tűnt ez lesz a végeredmény, ám Cahill egy szöglet utáni kipattanót a jobb felsőbe vágott, 2-1-re nyert a Chelsea.

A hét közben továbbjutott a BL legjobb nyolc csapata közé a Leicester, de a bajnokságban továbbra is a mezőny hátsó részében pihennek a Rókák. Emiatt volt számukra fontos a West Ham elleni idegenbeli derbi. Ahol bizony jól is kezdtek. A 7. percben már 0-2-t mutatott az eredményjelző. Az elsőt Mahrez szerezte az 5. percben.

Két perccel később pedig Huth fejelt a hálóba.

A 20. percben aztán a West Ham is betalált, Lanzini volt az elkövető.

Viszont még az első félidő vége előtt Vardy is betalált, újra kettőre növelve a differenciát.

A második félidőben aztán újra a hazaiak következtek, Ayew hozta vissza egyre a hazaiakat.

Több gól pedig már nem esett, nagyon fontos három pontot gyűjtött a Leicester, bár még mindig csak a 15. hat pontra a kieső helytől.

Az Everton 4-0-ra kiütötte a Hull City-t, igaz csak Huddlestone 73. percben történt kiállítása után lett biztos a siker. Innen három gólt rámoltak be a liverpooliak, ebből kettőt Lukaku vállalt. A Crystal Palace egy öngóllal nyert a Watford ellen, míg a Sunderland és a Burnley nem tudott a kapuba találni.

Premier League, 29. forduló
Crystal Palace–Watford 1–0 (T. Deeney 68. – öngól)
Everton–Hull City 4–0 (Calvert-Lewin 9., E. Valencia 79., Lukaku 91., 94.)
Stoke City–Chelsea 1–2 (J. Walters 38 – 11-esből, Cahill 87., ill. Willian 13.)
Sunderland–Burnley 0–0
West Ham United–Leicester City 2–3 (Lanzini 20., A. Ayew 63., ill. Mahrez 5., Huth 7., Vardy 38.)

később
18.30: Bournemouth–Swansea City (Spíler Tv)

korábban
West Bromwich Albion–Arsenal 3–1 (Dawson 12., 75., Robson-Kanu 55., ill. A. Sánchez 15.)