Serie A: Buffont ünnepelte és győzött a Juventus (videó)

A Serie A 29. fordulója nem a sok gólról marad emlékezetes, öt mérkőzésen mindössze tíz alkalommal zörgött a háló, de ebből ötször Bolognában. A hazaiaknál Nagy Ádám a kezdőben kapott helyet és végigjátszotta a találkozót, amelynek első félidejében csak a Chievo talált a kapuba, Lucas Castro révén. A második félidőben viszont már csak a Bolognának sikerült a gólszerzés, nekik viszont négyszer is. Verdi egyenlített, majd az első félidőben az üres kaput is elhibázó Dzemaili kétszer is villant, a végeredményt pedig Di Francesco állítota be a 93, percben, 4-1.

A nap másik gólgazdag találkozóját Bergamóban vívták, ahol a hazaiak simán 3-0-ra verték a Pescarát.

Két mérkőzésen mindössze egyetlen gókl döntött a pontok sorsáról. Ebből az egyik a Juventus kilencven perce volt, ahol Cuadrado már a 7. percben beállította a végeredményt a idegenben a Sampdoria ellen.

További ünnepelni valója is volt a torinóiaknak, miután a mérkőzés 65. percében Gianluigi Buffon lett a Juventusban legtöbb percet játszó labdarúgó, megelőzve Giampiero Bonipertit, aki 1946 és 1961 között 39 680 percet játszott a Juvéban. Buffon duplán ünnepelhetett, hiszen végül kapott gól nélkül zárta a találkozót.

Ám nem csupa öröm érte a Juventust ezen a napon, izomsérülés miatt még az első fél óra letelte előtt elveszítette Paulo Dybalát.

A másik egy találatot hozó mérkőzés a Fiorentina crotonei vendégjátéka lett, itt Kalinic a 90. percben szerezte meg a győzelmet a Fiorentinának.

A délután ötödik mérkőzése a Cagliari és a Lazio derbije, gól nélkül ért véget.

Serie A, 29. forduló
Bologna–Chievo 4–1 (Verdi 61., Dzemaili 72., 90., Di Francesco 92., ill. Castro 40.)
Crotone–Fiorentina 0–1 (Kalinic 90.)
Sampdoria–Juventus 0–1 (Cuadrado 7.)
Cagliari–Lazio 0–0
Atalanta–Pescara 3–0 (A. Gómez 14., 93., Grassi 69.)

később
18.00: Udinese–Palermo (DIGI Sport1)
20.45: Roma–Sassuolo (DIGI Sport3)

korábban
Empoli–Napoli 2–3 (el-Kadduri 70., Maccarone 82. – 11-esből, ill. Insigne 19., 38. – a másodikat 11-esből, Mertens 24.)

szombaton
Milan–Genoa 1–0 (M. Fernández 33.)
Torino–Internazionale 2–2 (Baselli 33., Acquah 59., ill. Kondogbia 27., Candreva 62.)