Serie A: kis híján elszórakozta a Napoli (videó)

A Serie A 29. fordulójában a Napoli majdnem ráfázott, hiszen hiába vezetett három góllal az első félidőben, a végén izgulhatott.

Felemásan indult a mérkőzés, hiszen már a 7.percben büntetőt lőhetett a nápolyi csapat, ám az kimaradt.

Ennek ellenére még húsz perc sem telt el, mégis a vendégeknél volt az előny Insigne találatával.

Öt perc múltán pedig a büntetőt elhibázó Mertens, ezúttal jóval távolabbról vette be a hazai kaput.

Majd egy újabb tizenegyessel háromra növelte előnyét a Napoli, ezúttal Insigne volt a végrehajtó.

A fordulás után sokáig semmi nem történt, de a 70. percben El Kaddouri szintén szabadrúgásból szépített.

A 82. percben aztán a hazaiak is lőhettek egy büntetőt, amit Maccarone értékesített.

A mérkőzés hajrájában hajtottak a hazaiak, de hiába hosszabbított a játékvezető négy percet, ez is kevés volt az egyenlítéshez.

Serie A, 29. forduló
Empoli-Napoli 2-3 (El Kaddouri 70., Maccarone - 11-esből 82., illetve Insigne 19. és 38. - a másodikat 11-esből, Mertens 24.)

szombaton
Torino–Internazionale 2–2 (Baselli 33., Acquah 59., ill. Kondogbia 27., Candreva 62.)
Milan-Genoa 1-0 (M. Fernandez 33.)