NHL: elkerülte a söprést a Columbus

New York Rangers–Montreal Canadiens 2–1

Jesper Fast és Rick Nash gójai szállították a New York győzelmét, amely ezzel lezárta hat mérkőzésen át tartó hazai vereségsorozatát a rájátszásban. A Rangers legutóbb 2015 május 16-án nyert a Madison Square Gardenben, a keleti főcsoport döntőjének első meccsén a Tampa Bay ellen. Henrik Lundqvist 23 védést produkált, emberelőnyben viszont továbbra is tragikus a Rangers mutatója, ezen a meccsen 0/2, a Canadiens elleni párharc során pedig 0/12. Igaz a Montreal sem lehet büszke mostani teljesítményére, ők 0/3-al zárták a negyedik meccset.

A négy győzelemig tartó párharc állása, 2-2. A párharc ötödik találkozóját Montrealban játsszák.

Columbus Blue Jackets–Pittsburgh Penguins 5–4

Öt gólt szerezve kerülte el a söprést a Columbus, melyeket öt különböző játékos szerzett. William Karlsson, Boone Jenner és Markus Nutivaara gólja mellé asszisztot is gyűjtött, míg Brandon Saad két gólt érő átadást jegyzett. Nutivaara pályafutása első playoff meccsét játszotta, amit rögtön 1+1-el zárt. Sidney Crosby lövés nélküll zárta a meccset, a párharc legeredményesebb játékosa a Pittsburgh újonca, Jake Guentzel öt góllal. Ez volt a Blue Jackets történetének első rendes játékidőben elért győzelme a rájátszásban, ami úgy nem is meglepő, hogy eddigi 14 meccsükön minimum három gólt kaptak, 10 alkalommal ebből négyet vagy többet.

A négy győzelemig tartó párharc állása, 3-1 a Pittsburgh Penguins javára. Az ötödik mérkőzést a Pittsburgh otthonában rendezik.

San Jose Sharks–Edmonton Oilers 7–0

Szokatlan eredmény a rájátszásban. Joe Pavelski és Logan Couture is duplázni tudott a Sharksban, Martin Jones pedig mind a 23 edmontoni lövést hárította, ezzel negyedik shutoutját érte el karrierje során a playoffban. Túloldali kollégája az előző két mérkőzésen produkált kapott gól nélküli meccset, ám ezúttal lecserélték, miután 24 lövésből 5 gólt kapott, így a második harmadban Laurent Brossoit vette át a helyét. A párharc során először fordult elő, hogy a San Jose szerzett vezetést, ráadásul ez volt a leggyorsabb góljuk a klub rájátszás történetében. 15 másodperc kellett hozzá.

A négy győzelemig tartó párharc állása, 2-2. Az ötödik összecsapásra az Edmonton otthonában kerül sor.

A mérkőzések összefoglalói az eredményekre kattintva érhetőek el.