Cseh László tarolt

Karesz

Cseh László három aranyérmet nyert csütörtökön az úszók debreceni országos bajnokságának második napján.

Cseh László (fotó: mti)

Az olimpiai ezüst- és bronzérmes, világ és Európa-bajnok versenyző 50 méter pillangón, majd - alig tíz perc elteltével - 200 méter vegyesen, végül az egriek 4x100 méteres gyorsváltójával győzött. Vegyesen világbajnoki A szintet úszott a másodikként célba érő Telegdy Ádám, de a világbajnoki válogatási időszakban jobb idővel rendelkezik nála a győztes Cseh, illetve az ezt a számot ezúttal kihagyó Verrasztó Dávid.

A nőknél 200 méter vegyesen a papírformának megfelelően a háromszoros olimpiai bajnok, vb- és Eb-aranyérmes Hosszú Katinka bizonyult a legjobbnak, 2:09.36 perces ideje pedig első helyet ér számára a világranglistán. Másodikként Jakabos Zsuzsanna csapott a célba, így a bronzérmesként záró Verrasztó Evelyn továbbra is csak a harmadik a hazai ranglistán.

Női 400 gyorson a 15 éves Késely Ajna 4:06.64 perces nagy egyéni csúccsal első normál medencés felnőtt egyéni bajnoki aranyérmét nyerte, megelőzve Hosszút és Kapás Boglárkát. Utóbbi kettő azonban jobb idővel rendelkezik nála, így csak akkor indulhat ebben a számban a nyári, hazai rendezésű világbajnokságon, ha egyikük nem nevez a 400 gyorsra.

A férfiaknál ugyanezen a távon Bernek Péter nyert.

A Magyar Úszó Szövetség korábbi döntése értelmében az ob kínálja az utolsó lehetőséget a versenyzőknek arra, hogy kiharcolják a csapatba kerülést a vizes világbajnokságra. A vb-induláshoz szükséges A-szintes időket tavaly március 1-től lehet teljesíteni. A hazai vb-re Sós Csaba szövetségi kapitány a tervek szerint a két legjobb idővel rendelkező versenyzőt nevezi a csapatba, ők pedig innentől kezdve védettséget élveznek. 

Eredmények:

férfiak:

400 m gyors:

1. Bernek Péter (BVSC-Zugló) 3:49.60 p
2. Márton Richárd (Budafóka XXII. SE) 3:50.22
3. Verrasztó Dávid (BVSC-Zugló) 3:50.59

50 m pillangó:

1. Cseh László (Egri Úszó Klub) 23.94 mp
2. Takács Krisztián (Győri Úszó SE) 24.13
3. Pulai Bence (Kőbánya SC) 24.21

200 m vegyes:

1. Cseh László (Egri Úszó Klub) 1:59.43 p
2. Telegdy Ádám (Kőbánya SC) 2:00.01
3. Sós Dániel (Vasas SC) 2:00.64

 

4x100 m gyorsváltó:

1. Egri Úszó Klub (Németh Nándor, Holló Balázs, Lakatos Dávid, Cseh László) 3:21.85 p
2. Győri Úszó SE (Mészáros Márk, Takács Krisztián, Balog Gábor, Gyárfás Bence) 3:22.49
3. Kőbánya SC (Telegdy Ádám, Reményi Ármin, Pulai Bence, Pulai Vince) 3:26.60

nők:

400 m gyors:

1. Késely Ajna (Kőbánya SC) 4:06.64 p
2. Hosszú Katinka (Iron Auqatics) 4:07.52
2. Kapás Boglárka (UTE) 4:07.65 

50 m pillangó:

1. Molnár Flóra (Délzalai Vízmű SE) 26.71 mp
2. Sasha Touretski (Győri Úszó SE) 26.80
3. Joó Sára (Érdi Úszó Sport Kft.) 27.12

200 m vegyes:

1. Hosszú Katinka (Iron Auqatics) 2:09.38 p
2. Jakabos Zsuzsanna (Győri Úszó SE) 2:12.36
3. Verrasztó Evelyn (BVSC-Zugló) 2:12.62

4x100 m gyorsváltó:

1. Győri Úszó SE (Gyertyánffy Sára, Dobos Dorottya, Kovács Réka, Jakabos Zsuzsanna) 3:48.96 p
2. BVSC-Zugló (Verrasztó Evelyn, Nagy Réka, Ádám Henrietta, Böszörményi Bettina) 3:49.93
3. MTK (Gyurinovics Fanni, Kiss Petra, Bokros Blanka Melinda, Ollé Mónika) 3:52.05

http://www.sportfaktor.hu/./pages/sportfaktor/contents/article/31476/pics/lead_800x600.jpg
Úszás,Cseh László,Hosszú Katinka

További cikkek

Egyéni sportok

Gyurta Dániel kihagyja az országos bajnokságot, de nem adja fel

2017.10.17. 09:20
Az olimpiai bajnok, háromszoros világelső Gyurta Dániel már nemcsak úszó, hanem diplomata is. Mindkettő marad is.

Egyéni sportok

Nyíltvízi úszó vk: Rasovszky Kristóf célfotóval győzött Kínában

2017.10.15. 12:35
Rasovszky Kristóf harmadik győzelmét aratta a nyíltvízi úszók világkupa-sorozatában.

Egyéni sportok

Harmincegy fiatal sportolót díjazott Budapest

2017.10.13. 14:25
A budapesti önkormányzat pénteken 31 fiatal sportolót díjazott az Élen a tanulásban, élen a sportban pályázat keretében.

Egyéni sportok

Úszás: Nagy Rékát is jelölték az év fiatal sportolójának díjára

2017.10.10. 19:50
Az úszó Nagy Rékát jelölték a legjobb európai fiatal sportoló díjra.

Egyéni sportok

Hosszú Katinka három arannyal gazdagodott, nyert Gyurta Gergely is

2017.10.05. 20:30
Hosszú Katinka három aranyérmet szerzett a csütörtöki zárónapon az úszók rövidpályás világkupa-sorozatának dohai állomásán, ahol Gyurta Gergely 1500 méter …

Egyéni sportok

Rövidpályás úszó vk: Hosszú két aranyat és egy ezüstöt nyert az első napon

2017.10.04. 20:20
Hosszú Katinka két arany- és egy ezüstérmet nyert az úszók rövidpályás világkupa-sorozatának dohai állomásának szerdai első …

Csapatsportok

Komoly segítséget kapnak a magyar versenyzők

2017.10.04. 11:40
Négyszeres olimpiai bajnok is segíti a magyarok felkészülését a jövő évi, budapesti junior szinkronúszó-világbajnokságra.

Csapatsportok

Színes szerdai program: a vízilabdától a teniszen át a sznúkerig

2017.10.04. 07:30
Képernyőre kerül a férfi vízilabda bajnokság, és a kosárlabda Európa kupa a pekingi teniszzorna izgalmas mérkőzései mellett.

Egyéni sportok

Rövidpályás úszó vk: Hosszú 81 pontos hátrányban van Sjöströmmel szemben

2017.10.02. 12:25
Továbbra is a svédek sztárja, Sarah Sjöström vezeti a nők pontversenyét Hosszú Katinka előtt az úszók rövidpályás világkupa-sorozatának …

Egyéni sportok

Hosszú Katinka újabb három aranyat nyert

2017.10.01. 15:20
Akárcsak szombaton, vasárnap is három aranyat nyert Hosszú Katinka az úszók rövidpályás világkupa-sorozatának hongkongi állomásán.