NHL: az Anaheim Ducks az első továbbjutó

Toronto Maple Leafs–Washington Capitals 4–5

A Maple Leafs egyszer, a Washington ellenben négyszer talált be az első harmadban, T.J.Oshie mellett Alex Ovechkin és Tom Wilson kétszer is megszólaltatta a dudát, utóbbinak ez volt első két gólos meccse pályafutása során, amely eddig 345 mérkőzést foglal magába. A Torontonak ugyan sikerült felkapaszkodnia 4-3-ra James van Riemsdyk és Auston Matthews góljaival, de T.J. Oshie is meglőtte második gólját, erre pedig már csak 27 másodperccel a végső dudaszó előtt tudott válaszolni Tyler Bozak, ami kevés volt az üdvösséghez.

A négy győzelemig tartó párharc állása, 2-2. A párharc ötödik találkozóját Washingtonban játsszák.

Boston Bruins–Ottawa Senators 0–1

Zsinórban harmadszor is győzni tudott a Senators, ezúttal gólt sem kapva, miután Craig Anderson mind a 22 kapujára tartó lövést megfogta. Persze a csapattársak által blokkolt 11 lövés is szép teljesítmény. A mérkőzés egyetlen találatát Bobby Ryan szerezte a harmadik játékrészben, akinek ez volt a harmadik gólja (két gólt érő átadás mellett) a párharc során és eddig minden meccsen pontot jegyzett, akárcsak Erik Karlsson, aki öt gólpasszal áll.

A négy győzelemig tartó párharc állása, 3-1 az Ottawa Senators javára. Az ötödik mérkőzést a Senators otthonában rendezik.

St. Louis Blues–Minnesota Wild 0–2

A Minnesota Devan Dubnyk tündöklésének hála - aki 28 lövésből egyet sem engedett a háta mögé – életben tartotta a párharcot, és elkerülte a söprést a St. Louis Blues ellen. Ez volt Dubnyk második playoff shutoutja pályafutása során. A Wild részéről Charlie Coyle és Martin Hanzal voltak eredményesek.

A négy győzelemig tartó párharc állása, 3-1 a St. Louis Blues javára. Az ötödik összecsapásra a Wild otthonában kerül sor.

Calgary Flames–Anaheim Ducks 1–3

Az Anaheim az első továbbjutó, amely a negyedik meccset is sikerrel vette, és kisöpörte a Calgary Flamest a rájátszás első körében. A két csapat legutóbb a 2015-ös playoffban is összecsapott, akkor 4-1-el ment tovább a Ducks. Az Aneheim góljait Patrick Eaves, Nate Thompson és Ryan Getzlaf szerezték, erre csak Sean Monahan tudott válaszolni a Calgaryból.

Továbbjutott az Anaheim, 4-0-al. A Ducks következő ellenfele a San Jose-Edmonton párharc győztese lesz.

A mérkőzések összefoglalói az eredményekre kattintva érhetőek el.