Bajnokok Ligája: Real-Atlético és Monaco-Juve elődöntők

Pénteken délben kisorsolták a labdarúgó Bajnokok Ligája 2016/2017 szezonjának elődöntőit.

Pedro Pinto az UEFA kommunikációs vezetője vezette fel a sorsolást, aki elsőként egy kisfilmet konferált fel, ami az idei döntő helyszínéül szolgáló Cardiff városát mutatta be. Carwyn Jones Wales első minisztere beszédében elmondta mennyire büszkék, hogy ők rendezhetik a döntőt, és nagyon izgatottak amiatt, hogy most átvehetik a kupát és ők őrzik majd azt egészen a fináléig.

Láthattunk egy kis összeállítást az elődöntőbe került csapatokról, majd minden klub képviselője felment a színpadra és szólt pár szót. Az Atlético képviseletében Clemente Villaverde, a Monacótól Ludovic Giuly, Pavel Nedved a Juventus és Emilio Butragueno a Real Madrid nevében méltatta az ellenfeleket. A sorsolást az UEFA főtitkár helyettese Giorgio Marchetti végezte, ebben a cardiffi döntő nagykövete Ian Rush segédkezett neki. Elsőként a címvédő Real Madrid nevét húzták ki, ellenfelük pedig a másik spanyol csapat, az Atlético Madrid lesz. Innen már csak az volt a kérdés, hogy a másik elődöntőben ki lesz az első mérkőzés pályaválasztója, ez pedig a Monaco lett, ezzel a Juventus otthonában lesz a visszavágó.

Az is kiderült, hogy a fináléban a Monaco-Juventus párharc győztese számít majd pályaválasztónak.

A párharcok első mérkőzéseit május 2-án és 3-án, a visszavágókat egy héttel később rendezik.

Külföldi labdarúgás,Bajnokok Ligája,Juventus,Real Madrid,AS Monaco,Atlético Madrid