NHL: a Pittsburgh és a Nashville is továbbment

Montreal Canadiens–New York Rangers 2–3 hosszabbítás után

Kétszer is vezetett a Montreal a mérkőzésen, Mika Zibanejad mégis a New York javára döntött a hosszabbításban, ezzel újra a Rangers vezet a párharcban. Persze a New York sikere a ráadásban már nem volt meglepő, miután a kapura lövési arány itt 10-3 volt a javukra, ezzel 2015. május 13-a után újra sikerült ráadásban győzniük a playoffban. Ellenben a Rangers továbbra sem szerzett gólt emberelőnyben, a párharc során 0/14 a mutatójuk.

A négy győzelemig tartó párharc állása 3-2, a New York Rangers javára. A párharc hatodik találkozóját New Yorkban játsszák.

Pittsburgh Penguins–Columbus Blue Jackets 5–2

Továbblépett a bajnok. Bryan Rust duplázott, Marc-Andre Fleury pedig rekordot jelentő 49 védést mutatott be a Pittsburgh kapujában, a három hazai mérkőzésen 123 lövésből mindössze négy gólt tudtak neki ütni. A mostani sikerrel ráadásul megszerezte 57. rájátszás győzelmét, amivel megelőzte Tom Barrassot és ebben a mutatóban már ő a legeredményesebb kapus a Penguins történetében. A Pittsburgh a második harmad elején 3-0-ra vezetett, és a végeredményt látva már akkor megnyerte a mérkőzést. A Columbus ezzel 2001-es alapítása óta továbbra sem tudott továbbmenni egy kört a rájátszásban.

Továbbjutott a Pittsburgh Penguins 4-1-el. A Penguins következő ellenfele a Washington-Toronto párharc győztese lesz.

Nashville Predators–Chicago Blackhawks 4–1

Egymást követő második szezonban is sikerrel vette az első kört a Nashville Predators, ráadásul söpréssel kiverve a Chicagót, ezzel a klub történetében először nyert a csapat egy párharcot 4-0-ra. Pedig egyes szakértők éppen a fordítottját várták. Persze árulkodó lehetett, hogy a Blackhawks április 1-én biztosította be a főcsoport első helyét, ám utána négy vesztes meccsel masírozott be a playoffba, ahol a Nashville ellen újabb négy vereséget jegyzett sorozatban. A Blackhawks ezzel a harmadik olyan csapat lett a liga történetében, aki főcsoportot nyerve söpréssel esett ki az első fordulóban. A Chicago legutóbb 1993-ban vesztett el ilyen simán rájátszás párharcot. A Predatorsban Roman Josi duplázott, Pekka Rinne 30 védést mutatott be, a Nashville a harmadik harmadban háromszor is betalált.

Továbbjutott a Nashville Predators 4-0-val. A Predators következő ellenfele a St. Louis-Minnesota párharc győztese lesz.

Edmonton Oilers–San Jose Sharks 4–3 hosszabbítás után

3-1-es hátrányból felállva, 2:46-al a vége előtt Oscar Klefborn egyenlített 3-3-ra, végül a ráadásban David Desharnais találatával az Oilers nyert a Sharks ellen és megszerezte a kulcsfontosságú győzelmet. Pedig a San Jose kapujában Martin Jones mindent megtett és 44 védést mutatott be, ebből 13-at a hosszabbításban, bár sokszor segítségére sietett a kapuvas is, ami az első harmadban kevesebb mint öt perc alatt háromszor csilingelt az edmontoni lövések után.

A négy győzelemig tartó párharc állása 3-2, az Edmonton Oilers javára. A párharc hatodik találkozóját a San Jose otthonában rendezik.

A mérkőzések összefoglalói az eredményekre kattintva érhetőek el.