NHL: villámrajt az Ottawától, újra előnyben a Senators

Ottawa Senators–Pittsburgh Penguins 5-1

Az Ottawa nagyon bekezdett, 12:52-nél az első harmadban már 4-0 állt az eredményjelzőn, a Penguins kapusa Marc-Andre Fleury kilenc lövésből kapta a négy gólt, így a helyére érkezett is Matt Murray, aki első jégre lépését jegyezhette az idei rájátszásban és végül 19 védéssel zárt. A Senators első góljára csak 48 másodpercet kellett várni, ekkor Mike Hoffman talált be, majd Marc Methot, Derick Brassard és Zack Smith következett, utóbbi három találat 2:18 alatt. Ez volt a Senators legrövidebb idő alatt szerzett három gólja a rájátszásokban a klub történetében. Ráadásul a középső játékrészben Kyle Turris gólja után már 5-0-ra vezettek a hazaiak, amire végül csak Sidney tudott válaszolni a harmadik húsz percben. A Pittsburgh kapitányának ez volt a párharcban szerzett első pontja, és nyolc meccs után az első gólja.

A négy győzelemig tartó párharc állása, 2-1 az Ottawa Senators javára. A párharc következő mérkőzését Ottawában rendezik.

A mérkőzés összefoglalója az eredményre kattintva érhető el.