Vasas: erről csak álmodoztak

sportfaktor

A Vasas simán, kettős győzelemmel, kapott gól nélkül jutott be a Magyar Kupa döntőjébe. Az együttes meghatározó játékosa Remili Mohamednek álmaiban szerepelt ilyen teljesítmény.

"Amiről a múlt év júliusa óta álmodoztunk, amiről sokat beszéltünk a mögöttünk hagyott szezon során, amiről vezetőedzőnk is gyakran nyilatkozott, az most valósággá vált, mert hála Istennek bejutottunk a Magyar Kupa döntőjébe. Nagyon nagy boldogság van mindenkiben, játékosokban, edzőkben, a stábtagokban és biztos vagyok abban, hogy lelkes szurkolóinkban is. Ez hatalmas dolog a Vasas számára és személy szerint nekem is, hiszen még sosem volt részem kupadöntőt játszani pályafutásom során" – nyilatkozta a Vasas játékosa a klub honlapjának.

Mivel jelenleg ugye nincs nemzeti stadion, hiszen a Puskás-stadiont éppen (át)építik, ezért a Magyar Kupa fináléját a Ferencváros létesítményében rendezik, vagyis a Vasasnak lényegében idegenben kell pályára lépnie.

"Ha abból indulunk ki, hogy az utóbbi két meccsen nyerni tudtunk ott, az nekünk jó előjel, mert meglehetősen komfortosan mozogtunk a két találkozón. Ezt a két meccset azonban el kell felejtenünk, mert a kupadöntő egy más hangulatú és nagyobb téttel bíró összecsapás lesz. Nagyon bízom abban, hogy a Groupamában több ezer Vasas-szurkoló lesz és olyanok is eljönnek, akik egyébként nem rendszeres mérkőzés látogatók. Remélem, hogy összességében több mint 10 ezren lesznek a lelátón, és igazi meccshangulat alakul ki, mert akkor mi is jobban fel tudjuk magunkat hergelni és lelkesebben tudunk játszani. Nekünk óriási motiváció az, hogy a múlt évi bajnokságban honnan indultunk, és most hol tartunk. Számunkra óriási dolog lenne, ha megnyernénk a kupát. Ezért mindent megteszünk majd" – árulta el a támadó.