A döntőben duplázó Dzsudzsák csapata nyerte az Elnök Kupát (videó)

Dzsudzsák Balázs labdarúgócsapata, az al-Vahda nyerte meg az egyesült arab emírségekbeli Elnök Kupát.

Az ottani szövetség beszámolója szerint az al-Naszr elleni döntőben a magyar válogatott csapatkapitánya előbb büntetőből volt eredményes - miként az egy hónappal ezelőtti, al-Sarjah elleni elődöntőben -, majd a 81. percben ő állította be a 3-0-s végeredményt.

A magyar légiós kezdőként végig a pályán volt a fináléban, amely a 65. percig gól nélküli döntetlenre állt. Az akkor létszámban megfogyatkozott al-Naszr Dzsudzsák értékesített büntetőjét követően már nem tudott egyenrangú partnere lenni az al-Vahdának.

Az al-Vahda hetedszer jutott az Elnök Kupa döntőjébe, amelyet tizenhét év elteltével másodszor tudott megnyerni.