Forma-1: Monacóban bajban lehet a Mercedes?

sportfaktor

Nem fog problémát okozni a Mercedes Forma-1-es csapatának Monacóban az, hogy versenyautója hosszabb tengelytávval rendelkezik, mint a riválisok versenygépei.

Legalábbis ezt állítja Valtteri Bottas, a német istálló finn versenyzője, aki abban bízik, a szűk utcai pályán is esélyesek lesznek majd a futamgyőzelemre. A finn arra alapozza önbizalmát, hogy a Mercedes a barcelonai pálya utolsó szektorában is versenyképes volt.

A Motorsport.com kérdésére, hogy nehezebb dolga lehet-e a csapatnak Monte-Carlóban, így felelt:

„Nem, szerintem erős teljesítményt nyújtottunk az utolsó szektorban, Barcelonában. „Ott is minden a lassú kanyarokról szól, mint ahogy Monacóban is. Szóval szerintem minden esélyünk megvan arra, hogy erősek legyünk ott is. „Arra számítunk, hogy újra közel leszünk a Ferrarihoz, sőt, a rajtrács talán még szorosabb lesz a kevés egyenes miatt – úgyhogy a Red Bull is erős lehet. De úgy gondolom, nagyon jó esélyeink lesznek egy jó hétvégére, úgyhogy nem érzem azt, hogy hátrányból indulunk Monacóban.”

Bottas egyébként híján van a jó eredményeknek Monacóban, előző csapatának, a Williamsnek ugyanis nemigen feküdt az utcai pálya.

„Mindig szerettem Monacót, de csapatként a Williamsszel rengeteget küszködtünk. Nem volt még alattam olyan autó, amellyel a legjobb 3 helyért harcolhattam volna, mint most. Úgyhogy bármi lehet.”

Eközben a Haas bejelentette, hogy módosul autóinak festése a jövő hétvégi Monacói Nagydíjra, de csupán a piros színt cseréli le szürkére versenyautóin az amerikai istálló. Günther Steiner, az istálló csapatfőnöke elárulta, a szezon végéig megtartják új festésüket versenyautóik.