NHL: ilyen még nem láthattunk az idei rájátszásban

Nashville Predators–Anaheim Ducks 2–3 hosszabbítás után

Sokáig úgy tűnt már a rendes játékidőben olyat láthatunk, amit eddig még nem az idei rájátszásban, Predators vereséget a Bridgestone Arénában. Ugyan végül csak a hosszabbításban, de összejött az Anaheimnek az ami a Chicagónak és a St. Louisnak sem sikerült, hazai jegén meglepni a Nashvillet. A Ducks 2-0-s előnnyel kezdhetett neki a harmadik húsz percnek, Rickard Rakell és Nick Ritchie vette be Pekka Rinne kapuját, de a hazaiak P.K. Subban és Filip Forsberg (zsinórban negyedik meccsén szerzett gólt ami klubrekord) 34,5 másodperccel a vége előtt lőtt góljával egyenlítettek. A ráadásban aztán jött Corey Perry és visszavette az Anaheim elvesztett pályaelőnyét. Ezzel pedig 10 meccses hazai veretlenségi szériája szakadt meg a Predatorsnak a rájátszásban. A Ducks mindössze két kapura lövést engedélyezett a Nashvillenek az első harmadban, ami az Anaheim történetében rekordnak számít. A kapusok közül Pekka Rinne 34, míg John Gibson 32 védéssel zárt.

A négy győzelemig tartó párharc állása 2-2. A következő mérkőzést az Anaheim otthonában rendezik.

A mérkőzés összefoglalója az eredményre kattintva érhető el.