Sportlövő vk: Péni István kevéssel maradt le a légpuska döntőjéről

A magyarok közül Péni István szerepelt a legjobban a müncheni sportlövő világkupa-verseny pénteki nyitónapján, ám kevéssel ő is lemaradt a nyolcas döntőről légpuskában.

Az ifjúsági olimpiai bajnok, Rióban a 10 méteres számban 13. tehetség - a viadal honlapja szerint - 626,9 körrel zárta a 60 lövéses alapversenyt, s ezzel az óriási, 127 fős mezőnyben a 12. lett, a nyolcadiktól mindössze 9 tizeddel elmaradva.

Péni István

A másik két magyar közül az olimpiai ötödik Sidi Péter 623,1 körrel az 55., míg Somogyi Péter 621,7-del a 62. helyen zárt.

A nők hasonló számában a legjobb magyar Hanák Gabriella (414,6 kör) lett, aki a 48. pozícióban végzett a 122 puskás között. A nyolcas döntőhöz legalább 418,2 körre volt szükség.

Címkék: Sportlövészet
Sportlövészet

Sportlövő-vk: Péni bronzérmes, Sidi negyedik légpuskában Fort Benningben

2018.05.11. 22:20
Péni István bronzérmet szerzett a légpuskások pénteki versenyében az egyesült államokbeli Fort Benningben zajló világkupán. A döntő másik …

Sportlövő-vk: Péni győzött összetettben Fort Benningben

2018.05.10. 21:15
Péni István nagyszerű teljesítménnyel megnyerte a kisöbű szabadpuskások 3x40 lövéses versenyét a sportlövők egyesült államokbeli világkupáján, Fort Benningben.

Idén is Szekszárdon lesz a Hungarian Open sportlövőverseny

2018.05.10. 12:10
Idén is - már harmadik alkalommal - Szekszárdon rendezik meg a Hungarian Open elnevezésű nemzetközi sportlövőversenyt.

A sportlövő Péni István két olimpiai számban is vezeti a világranglistát

2018.05.01. 12:15
A sportlövő Péni István két olimpiai versenyszámban, légpuskában és kisöbű összetettben is vezeti a világranglistát.

Sportlövő-vk: négy korongra voltak a döntőtől a magyar traposok

2018.04.24. 09:50
Nem jutott döntőbe magyar induló a dél-koreai Csangvonban zajló sportlövő világkupa-verseny harmadik napján.

Sportlövő-vk: Péni István bronzérmes légpuskában

2018.04.22. 12:50
Péni István bronzérmet nyert légpuskában a sportlövők dél-koreai világkupa-versenyén, Csangvonban.

Légfegyveres ob: Sidi csak az alapban, Péni a döntőben is villogott

2018.04.06. 15:55
Színvonalas küzdelmet hozott a férfi puskások versenye a Százhalombattán zajló légfegyveres országos bajnokságon, melyen Péni István és Sidi Péter …

Sportlövő vk: Péni István bronzérmes Mexikóban

2018.03.10. 21:45
Péni István bronzérmet szerzett, míg Sidi Péter ötödik lett a kisöbű puskások összetett számában szombaton a mexikói Guadalajarában rendezett sportlövő világkupa-versenyen.

Sportlövészet: Péni István győzött Mexikóban

2018.03.04. 23:25
Péni István győzelmével zárult a férfi légpuskások küzdelme a mexikói Guadalajarában megrendezett világkupán.

Légfegyveres Eb: komoly hiányérzet maradt a magyar kapitányban

2018.02.26. 17:05
A hazai csapat az érmek számában a minimális elvárást teljesítette, ám az igazán jó eredmények elmaradtak a vasárnap zárult győri légfegyveres Európa-bajnokságon.