Torna vk: két újabb döntőt érő magyar gyakorlat

Kovács Zsófia gerendán, Vecsernyés Dávid nyújtón jutott be a döntőbe az eszéki torna világkupán, miután mindketten sikerrel teljesítették a pénteki selejtezőt.

A hazai szövetség tájékoztatása szerint Kovács Zsófia gerendán 13.300 ponttal az első helyen várja a döntőt. Ugyanezen a szeren Dévai Boglárka 12.000 ponttal a 12. helyen végzett. Talajon Böczögő Dorina 12.200 ponttal a 10., Dévai 11.000 ponttal 20. helyen zárt.

A férfiaknál Vecsernyés Dávid nyújtón elért 13.800 pontja 5. helyezést ért a selejtezőben. Boncsér Krisztián ugyanezen a szeren 13.450 ponttal 10. lett. Gyűrűn Babos Ádám 12.550 ponttal a 12., míg Schweigert Dávid 13.000 ponttal a 9. helyen végzett, utóbbi az első számú tartalék a döntőre.

A magyar csapat tagjai - akik között ezúttal nincs ott a lólengésben olimpiai bajnok Berki Krisztián - összesen hat fináléba jutottak be. Szombaton, a szerenkénti finálék első napján Kovács Zsófia ugrásban és felemáskorláton, Dévai Boglárka ugrásban, míg Boncsér Krisztián talajon lesz érdekelt.