Kosárlabda: Izland ellen is vereséget szenvedett a válogatott

A magyar férfi kosárlabda-válogatott négypontos vereséget szenvedett a Kazanyban rendezett négyes torna második mérkőzésén.

A magyar válogatott többek között Hanga Ádám és Vojvoda Dávid nélkül lépett pályára a mai találkozón.

A két csapat roppant pontatlanul kezdte a találkozót, hiszen az első negyed végén 13-7 állt az eredményjelzőn, ráadásul Izaland tudott hatpontos előnyre szert tenni. A második negyedre összekapta magát és a mérkőzés legeredményesebb játékosa Perl Zoltán vezérletével a magyar csapat átvette a vezetést. A nagyszünetre 31-27-es magyar vezetéssel fordultak a csapatok.

Rosco Allen révén a mieink hétpontos előnyre is szert tettek a harmadik negyed elején, ám az izlandiak hamar egyenlítettek. A fiatalokkal kiálló magyar csapat ezt követően percekig nem tudott pontot szerezni, és végül 23-12-re elveszítette a negyedet.

A meglehetősen hektikus játékot hozó mérkőzés zárónegyede egy 11-0-ás magyar rohammal indult, ráadásul az izlandiak közel 6 percig nem tudtak kosarat dobni. A mérkőzést végül mégsem tudta megnyerni Stojan Ivkovic együttese, hiszen az izlandiak előbb egyenlítettek, majd egy triplával gyakorlatilag megnyerték a mérkőzést.

A magyar válogatott végül 60-56-ra veszítette el a mérkőzést.