NB I: Honvéd győzelem a forduló rangadóján, megint döntetlent játszott az FTC

A hajrában szerzett góllal győzte le a címvédő az eddig veretlen Újpestet, döntetlen született az FTC és a Paks mérkőzésén.

Budapest Honvéd-Újpest FC 2-1 (0-1)

Bozsik Stadion, 3478 néző, Vetette: Farkas Á.
HonvédGróf - Laczkó (Kabangu, 65.), Deák (Danilo, a szünetben), Lovric (Bobál D., 65.), Baráth, Latifu - Nagy G., Kamber, Herjeczki - Eppel, Lanzafame
ÚjpestPajovic - Mohl, Litauszki, Bojovic, Pauljevic - Windecker, Sankovic, Zsótér (Simon K., 74.), Nagy D., Obinna - Novothny (Tischler, 74.)
Sárga lapKamber (55.), Baráth (93.)
Gólszerzők: Lanzafame (73.), Kamber (82.), illetve Zsótér (8.)

A vendégcsapat kezdte jobban a találkozót, és a korábbi kispesti Zsótér Donát góljával megszerezte a vezetést. Zsótér még az első félidőben eldönthette volna a 3 pont sorsát, ám közelről is fölé lőtt. A címvédő legnagyobb lehetőségét Baráth hagyta ki, mikor is kapufát lőtt. A második félidőben a Honvéd egyre nagyobb fölénybe került, majd a hajrában Lanzafame és Kamber góljával megszerezte a vezetést. Az újpestiek előtt számos helyzet akadt, ám valamennyi kimaradt, így a címvédő otthon tartotta a három pontot.

Vasas FC - Mezőkövesd Zsóry FC 1-1 (0-0)

Szusza Ferenc Stadion, 1700 néző, Vezette: Berke
Vasas SC.: Kamenár - Burmeister, Vaskó, Ristevski - Szivacski, Vida, Berecz, Hangya - Ádám (James, 68.), Murka (Gaál, 74.), Remili (Kulcsár, 54.)
Mezőkövesd Zsóry FC: Tujvel - Lázár (Veselinovic, 71.), Hudák, Pillár, Szalai - Farkas, Keita (Baracskai, 68.), Tóth B. - Cseri (Majtán, 79.), Strestík - Koszta
Sárga lap: Ádám (62.), Kamenár (82.), Burmeister (83.), illetve Hudák (38.), Majtán (91.)
Gólszerzők: Kulcsár (59.), illetve Pillár (89.)

Az első félidőben mindkét csapat előtt adódtak helyzetek, ám gól nem született. Az 53. percben a vendégek játékosa Keita ájultan esett össze, ám végül folytatni tudta a mérkőzést. A hazai csapat Kulcsár révén szerzett vezetést. A Vasas az utolsó pillanatokig őrizte az előnyét, amikor egy szöglet után Pilár küldte kapura a labdát. Bár a hazaiak kapusa hárított, a játékvezető azt jelezte, hogy a labda túl haladt a gólvonalon, így 1-1 lett a találkozó végeredménye.

Swietelsky Haladás-Balmaz Kamilla Gyógyfürdő 3-1 (1-0)

Sopron, 1162 néző, Vetette: Szabó Zs.
Haladás:
Balmazújváros:
Horváth L. - Póti, Tamás L., Rus, Uzoma - Vajda, Sigér, Haris - Arabuli (Belényesi, 80.), Kovács Á. (Zsiga, 58.), Andric (Rácz, 66.)
Sárga lap: Simon Á. (19.), Jagodics (76.), illetve Andric (14.)
Gólszerzők: Williams (24. - 11-esből, 70.), Jagodics (78.), illetve Vajda (76.)

A szombathelyi csapat Williams büntetőjével szerzett vezetést, majd Király védéseinek köszönhetően előnnyel vonulhatott szünetre. A támadó a 70. percben a második játékrész első komoly helyzetét is gólra váltotta megduplázva csapata előnyét. A vendégcsapat ugyan szépített, de Jagodics 78. percben eldöntötte a mérkőzést.

Ferencváros-Paksi FC 1-1 (1-0)

Groupama Aréna, 5423 néző, v.: Erdős
FerencvárosDibusz - Lovrencsics G., Batik, Otigba, Botka - Leandro, Gorriaran (Lovrencsics B., 76.) - Moutari, Rui Pedro (Csernik, 46.), Varga R. (Kundrák, 86.) - Böde
PaksMolnár G. - Kulcsár D., Lenzsér, Gévay, Szabó J. - Papp K. - Hahn (Daru, 89.), Hajdú (Kecskés T., 90.), Bertus, Bartha - Koltai (Fejős, 83.)
Sárga lap: Leandro (49.), illetve Kulcsár D. (11.), Gévay (55.)
Gólszerzők: Varga R. (44.), illetve Hahn J. (60.)

Az FTC óriási mezőnyfölényben játszotta végig az első félidőt, és Varga Roland fejesével a szünet előtt meg is szerezte a vezetést. A második félidőre kiegyenlítettebbé vállt a mérkőzés, és Hahn révén a vendégek egyenlítettek. A mérkőzés hajrájában mindkét csapatnak esélye nyílt megnyerni a találkozót, ám végül 1 ponttal zártak a gárdák.

Diósgyőri VTK-Puskás Akadémia FC 2-2 (1-1)

Debrecen, 2514 néző, Vezette: Iványi
Diósgyőri VTKAntal - Nagy T., Lipták, Karan, Tamás M. - Vela, Busai (Kocsis, 72.), Oláh (Nono, 77.), Óvári - Makrai (Joannidisz, 77.), Ugrai
Puskás Akadémia FCHegedüs L. - Poór, Heris, Hegedűs J., Spandler (Knezevic, a szünetben) - Mevoungou - Szécsi (Prosser, 53.), Márkvárt (Vanczák, 88.), Balogh B., Szakály P. - Diallo
Sárga lap: Busai (55.), Karan (65.), illetve Spandler (13.), Márkvárt (80.)
Gólszerzők: Makrai (10.), Vela (89.), illetve Heris (4.), Prosser (74.)

Az első félidő gyors gólváltással kezdődött, majd a 10. perc után főként a mezőnyben folyt a játék, kevés helyzettel. Fordulást követően a csapatok egymás után dolgozták ki a helyzeteket, de sokáig nem született újabb gól. A 66. percben a heves esőzés miatt félbeszakították a mérkőzést. Nem sokkal az újraindítást követően Prosser szerzett gólt egy kiugratást követően. A felcsútiak mégsem örülhettek szezonbeli első győzelmüknek, ugyanis Vela nem sokkal a lefújás előtt egalizált.

Haladás,Újpest,NB I,Ferencváros,Diósgyőri VTK,Paksi FC,Bp. Honvéd,Vasas FC,Mezőkövesd-Zsóry FC,Balmazújváros,Puskás Akadémia FC