NB I: utolsó pillanatban lőtt büntetővel verte a Videoton a Debrecent

A hosszabbítás utolsó másodperceiben értékesített tizenegyessel győzte le a Videoton a vendég Debrecent szombaton, a felcsúti Pancho Arénában a labdarúgó OTP Bank Liga 5. fordulójának záró mérkőzésén.

Videoton FC - Debreceni VSC 1-0 (0-0)

Felcsút, 1929 néző, Vetette: Kassai
Videoton FCKovácsik - Nego, Juhász R., Fiola, Stopira - Hadzic, Pátkai (Géresi 86.), Varga J. (Maric 60.), Suljic - Lazovic, Henty
Debreceni VSCNagy S. - Bényei, Kinyik, Szatmári Cs., Ferenczi J. - Tőzsér - Jovanovic (Csősz 96.), Holman (Mészáros N. 90.), Filip, Könyves N. - Tabakovic (Mengolo 77.)
Sárga lap: Pátkai (77.), Fiola (83.), Henty (86.), illetve Kinyik (2.), Könyves N. (19.), Filip (40.), Jovanovic (74.), Tőzsér (84.), Szatmári Cs. (93.), Nagy S. (96.)
Gólszerző: Lazovic (97., 11-esből)

A találkozó elején a vendégcsapat volt aktívabb, a visszafogottan kezdő Videoton negyedóra elteltével "érkezett meg" a meccsbe, ám helyzeteit nem váltotta gólra.

Fordulást követően is jóval többet birtokolta a labdát a hazai gárda, de sorra kihagyta ziccereit. A Debrecen leginkább a védekezéssel törődött és csak elvétve jutott el a fehérvári kapuig. A mérkőzést végül Danko Lazovic döntötte el a 97. percben értékesített tizenegyessel.

1. Honvéd FC 5 3 2 0 10:5 11
2. Videoton 5 3 2 0 9:4 11
3. Diósgyőri VTK 5 2 2 1 9:8 8
4. Vasas 5 2 1 2 4:4 7
5. Mezőkövesd 5 2 1 2 6:11 7
6. Ferencvárosi TC 5 1 4 0 9:4 7
7. Haladás 5 2 0 3 4:8 6
8. Paks 5 1 3 1 8:7 6