Német kupa: fölényes Bayern és Dortmund győzelem

A címvédő, valamint a legnagyobb  favorit is magabiztosan jutott tovább a második fordulóba.

A Bayern München a 20. percben szerezte meg a vezetést, Lewandowski volt eredményes egy szabadrúgást követően. A bajorok az egész mérkőzés során fölényben játszottak a papírformának megfelelően, ám a remekül védekező Chemnitz kihúzta egy kapott góllal az első félidőt.

A második játékrészben az idő előrehaladtával egyre inkább kijött a csapatok közti tudásbeli különbség, és Coman nem sokkal a fordulást követően eldöntötte a mérkőzést.

Az utolsó félórában a Bayern további három gólt szerzett, és magabiztos 5-0-ás győzelemmel jutott tovább.

A Borussia Dortmund is magabiztosan győzött a hatodosztályú Arlen ellen. A sorozat címvédője Bartra góljával szerzett vezetést, majd a Aubameyang triplájával biztosította be a győzelmét. Három góljának köszönhetően a gaboni támadó lett a Dortmund történetének legeredményesebb idegenlégiósa.

A Freiburg szoros mérkőzést játszott a negyedik ligás Halberstadt ellen, de 2-1-re győzött, a Köln 5-0-ra ütötte ki a Leher Turnerschaftot, a Frankfurt pedig magabiztosan verte a Erndtebrücköt. (3-0)