Premier League: a Manchester City hozta a kötelezőt

Az újonc Brighton 70 percen keresztül tartotta a gól nélküli döntetlent a bajnokaspiráns Manchester City ellen.

A mérkőzés első percei nem hoztak igazán komoly helyzetet. A 27. percben úgy tűnt, hogy a vendégek megszerzik a vezetést, ám Gabriel Jesus gólját kezezés miatt érvénytelenítették. A 34. percben ismét a brazil támadó szerezhetett volna gólt, ám a hazaiak kapusa Ryan bravúrral tudott hárítani.

A fordulást követően ismét Jesus szerzett gólt, ám ez sem volt érvényes, hiszen a játékos ekkor lesen állt. Az 53. percben Agüero került helyzetbe, ám öt méterről sem tudta bevenni a kaput. A hazaiak első lehetőségére a 60. percig kellett várni, de Dunk lövését könnyedén hárította Ederson.

A vendégek végül a 70. percben törték meg a jeget, amikor David Silva keresztlabdája után Sergio Agüero már nem hibázott. Nem kellett sokáig várni a második manchesteri gólra sem, egy szöglet után Lewis Dunk ért bele szerencsétlenül a labdába, és öngóljával kialakult a 2-0-ás végeredményt.