Premier League: az utolsó percekben veszített pontot a Liverpool

A Premier League szombati játéknapjának első mérkőzésén döntetlen született a Watford és a Liverpool mérkőzésén.

A hazaiak egyértelműen jobban kezdték a találkozót: Pereyra lövését a gólvonalról vágták ki a liverpooli védők a 7. percben, majd a szöglet után Okaka góljával szerezte meg a vezetést a Watford. A gólban a vendégek kapusa, Mignolet alaposan benne volt.

A gól után nem sokkal cserélni kényszerült a Watford menedzsere miután Kiko sérülés miatt nem tudta folytatni a mérkőzést. A sérülés mellett tovább keserítette a hazai szurkolókat, hogy a Liverpool Mané révén a semmiből egyenlíteni tudott.

Amilyen a semmiből jött a vendégek gólja, olyannyira váratlan volt, hogy a watfordiak ismét megszerezték a vezetést. 2 perccel Mané találatát követően Doucouré használta ki a liverpooli védelem szerencsétlenkedését és ismét vezetéshez juttatta a hazai csapatot.

A Liverpool a gólt követően kezdett mezőnyfölénybe kerülni, és csak a szerencsén múlott, hogy Salah és Mané révén nem sikerült az egyenlítés. A szünet után is maradt a vendégek fölénye, 10 perccel a fordulást követően a hazaiak kapusa Gomes elhúzta Salah lábát. A játékvezető némi habozás után büntetőt ítélt, és a Firmino váltotta gólra a tizenegyest.

Újabb 2 perc telt el és a Liverpool máris megszerezte a vezetést, az addig helyzeteket rontó Salah használta ki Gomes bizonytalanságát és közelről betalált. A gólban Javi Moreno valamint a gólpasszt jegyző Firmino is főszerepet játszott.

A Liverpool eldönthette volna a találkozót, de Salah ismét mellé lőtt,Wijnaldum ziccert hibázott, Moreno lövését pedig a hazaiak kapusa hárította.

Az utolsó percekben a Watford megint átvette a mérkőzés irányítását, és csak Mignolet bravúrja akadályozta meg az egyenlítést. Az utolsó percben aztán a belga hálóőr is tehetetlennek bizonyult: a szögletet követően Richarlison lövése még kipattant a kapufáról, ám Britos lövésénél tehetetlennek bizonyult, így a Watford az utolsó pillanatban mentett pontot a bajnokesélyes ellen.