Premier League: Rooney győztes góllal tért vissza, a Chelsea kikapott a Burnleytől

Az Everton sztárjátékosa több mint 4800 napot követően szerzett újra gólt nevelőegyesülete színeiben.

Rooney az első félidő 45. percében volt eredményes, mikor is egy beadást követően fejjel vette be a Stoke City kapuját. Az angol válogatott gólrekordere 4869 napot követően talált be tétmérkőzésen, az Everton játékosaként

A címvédő Chelsea a 14. percben emberhátrányba került miután Gary Cahillt egy szabálytalan megmozdulás után kiállította a játékvezető. A Burnley ezt követően mezőnyfölényben játszott és három helyzetét is gólra váltotta a duplázó Vokes, valamint a forduló gólját szerző Ward révén.

A Chelsea második félidőben magára talált, és átvette a játék irányítását. A csereként pályára lépő Morata góljával szépített Antonio Conte együttese és támadott a további felzárkózásért. Cesc Fabregas kiállítása azonban eldöntötte a mérkőzés sorsát:a spanyol középpályás előbb reklamálásért kapott sárga lapot, majd egy szabálytalanság miatt megkapta második sárgáját is, és kiállították. A Chelsea nem adta de hiába szépített David Luiz (javítva az első gólnál látott hibáját) végül elveszítette a mérkőzést.

A Huddersfiel egy magabiztos 3-0-ás idegenbeli győzelemmel tért vissza a Premier League-be, a Crystal Palace elleni sikerből a duplázó Mounié oroszlánrészt vállalt. A Southampton és a Swansea játszotta a forduló eddigi egyetlen gól nélküli mérkőzését. A West Bromwich Hegazi góljával múlta felül a Bournemouth-ot.