Úszás: Hosszú Katinka két további érmet szerzett Eidnhovenben

A tegnapi két győzelem után a mai napon egy ezüstérmet és egy bronzérmet szerzett az olimpiai bajnok úszónő.

Hosszú 400 méteres vegyesúszásban állt rajthoz először a nap folyamán. A magyar klasszis a legjobb idővel jutott be az esti fináléba, és féltávig vezetett is. Katinka a világrekordján belül úszott, mikor a spanyol Belmonte megelőzte, és hosszról-hosszra növelte vele szemben az előnyét. Hosszú végül a második helyen ért célba Belmonte mögött, aki 4:18,94-es idővel új világrekordot úszott. A verseny harmadik helyén Ella Eastin végzett.

10 perccel később Hosszú a 100 méteres hátúszás döntőjében versenyzett. Az ausztrál Sebohm és az amerikai Smoliga az első méterektől kezdve különharcot vívott a győzelemért, így Hosszú Katinka végül a harmadik helyen végzett.

Az "Iron Lady" 2 aranyéremmel, 1 ezüstéremmel és 1 bronzéremmel zárta a világkupa eindhoveni állomását.

Úszás,Hosszú Katinka

Junior műúszó vb: minden idők legjobb versenye lehet a budapesti

2018.07.17. 14:20
Harminckilenc ország közel 300 versenyzője nevezett a szerdán kezdődő budapesti junior műúszó-világbajnokságra.

Két magyar érem a junior nyíltvízi úszó Európa-bajnokságon

2018.07.15. 19:55
Szimcsák Mira arany-, Rohács Réka pedig ezüstérmet nyert a nyíltvízi úszók utánpótlás Európa-bajnokságán, amelyet péntektől vasárnapig Máltán rendeztek.

Úszás: ismét Dave Salo irányítja Hosszú Katinka felkészülését

2018.07.13. 22:50
Meglepő bejelentést tett Hosszú Katinka, az olimpiai bajnok az Európa-bajnokságig korábbi edzőjével az amerikai Dave Saloval készül.

Szabadidősport: megrendezik szombaton a Balaton-átúszást

2018.07.12. 16:20
Az időjárás kétszer szólt eddig közbe, de most szombaton megrendezik a 36. Lidl Balaton-átúszást.

Úszó Eb: kihirdették az utazó keretet

2018.07.11. 20:30
A MÚSZ elnöksége elfogadta az augusztusi Európa-bajnokságon induló válogatott névsorát, Sós Csaba, a magyar csapat szövetségi kapitánya öt versenyszámban nevezte be Hosszú Katinkát.

Úszás: Hosszú Katinka szerint minden fejben dőlt el az olimpián

2018.07.09. 18:50
Az Olympic Channel podcast sorozatában Emma Twigg evezős mellett Hosszú Katinkát kérdezték arról, hogy egy csalódást jelentő olimpiai 4. hely után miként tudtak a …

Junior úszó Eb: Milák 12 perc alatt két aranyat nyert

2018.07.08. 19:30
Három arany- és egy bronzérmet nyertek a magyarok vasárnap Helsinkiben, a junior úszó Európa-bajnokság ötödik, utolsó versenynapján.

Junior úszó Eb: Kalmár Ákos 800 gyorson is aranyérmes

2018.07.07. 18:55
Kalmár Ákos aranyérmet szerzett a Helsinkiben zajló junior úszó Európa-bajnokság 800 méteres gyorsúszódöntőjében.

Junior úszó Eb: Késely negyedik aranya

2018.07.06. 19:25
Két aranyérmet nyertek a magyarok pénteken Helsinkiben, a junior úszó Európa-bajnokság harmadik versenynapján.

Junior úszó Eb: Késely harmadik aranyát szerezte a második napon

2018.07.05. 20:10
Összesen három aranyérmet nyertek a magyarok a junior úszó Európa-bajnokság második versenynapján, csütörtökön Helsinkiben.