Férfi kosárlabda EK: főtáblása a Falco, a Körmend és a Szolnok

SportFaktor

Mindhárom magyar csapat, a Falco Szombathely, a Körmend és a Szolnok is bejutott szerdán a férfi kosárlabda Európa Kupa csoportkörébe.

A kvalifikáció nyitókörében erőnyerő vasiak egy hete 96–95-re verték meg otthonában a bolgár bajnokság ötödik helyezettjét, a Balkan Botevgradot. A visszavágón az NB I ezüstérmese jól kezdett, és lendülete a folytatásban sem tört meg az Aréna Savariában a 2500 néző előtt lejátszott meccsen. A bolgárok azonban rendre felzárkóztak, így az összecsapás sokáig nyílt maradt. Végül mégis tíz góllal, 84–74-re nyerni tudott a Falco, s így kettős győzelemmel feljutott a főtáblára.
A Körmend 73–72-re nyert a román Steaua Bucuresti vendégeként a férfi Európa Kupa-selejtező második fordulójának visszavágóján, így kettős győzelemmel továbbjutott a csoportkörbe. Az EK 32 csapatos csoportköre kedden kezdődik.
A Szolnok 75–73-ra kikapott a svéd Södertälje Kings vendégeként szerdán a férfi Európa Kupa-selejtező második fordulójának visszavágóján, de így is továbbjutott a csoportkörbe.
A Sopron Basket női csapata hazai pályán magabiztos játékkal 72–55-re legyőzte a török Galatasarayt szerdán a női kosárlabda Euroliga nyitófordulójában. A soproniak jövő szerdán a lengyel Polkowicéhez látogatnak.

Európa Kupa, selejtező, 2. forduló, visszavágó:

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely–Balkan Botevgrad (bolgár) 84–74 (22–16, 20–17, 18–22, 24–19)
A magyar csapat legjobb dobói: Govens, Perl 21-21, Váradi 14
Továbbjutott: a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely, kettős győzelemmel.
Steaua Bucuresti (román)–Egis Körmend 72-73 (15-16, 10-21, 15-16, 32-20)
A magyar csapat legjobb dobói: Wright 19, Hollins 14, Ferencz 13, Csorvási 12
Továbbjutott: az Egis Körmend, kettős győzelemmel.
Södertälje Kings (svéd)–Szolnoki Olaj KK 75-73 (7-17, 17-19, 24-23, 27-14)
Tj.: Szolnoki Olaj, 159-138-as összesítéssel.

Női Euroliga, 1. forduló, A csoport:

Sopron Basket–Galatasaray (török) 72–55 (16-10, 13-8, 25-14, 18-23)
A magyar csapat legjobb dobói: Crvendakic 17, Turner 15, Jovanovic, Milovanovic 11-11