Minifutball-vb: drámai hajrá után jutottunk be a nyolc közé

Unalmas rendes játékidő után, nagyszerű végjáték: hosszabbítás után 3–2-re győzött a magyar válogatott Líbia ellen a tunéziai minifutball-vb-n.

Az október 7-15. között megrendezett tunéziai minifoci-vb-n a nyolcaddöntőben a magyar válogatott Líbia nemzeti gárdájával csapott össze. Az afrikaiak Tunézia és Portugália, míg a magyarok Mexikó és Chile mellett jutottak tovább a csoportküzdelmeket követően a legjobb 16 közé.

A találkozót líbiai helyzetek nyitották, azonban a vezetést szerencsére nem tudták megszerezni az afrikaiak. A kissé unalmassá vált első félidő végén Sós Márkó utolsó perces találatával érkezett meg az addig hiányzó lendület, és vele a magyar vezetés, 1-0. Az első félidőben egyik csapat sem mert különösebben kockáztatni, így elég lagymatag 25 percen voltunk túl.

A második félidőre Líbia jött ki nagyobb elánnal, aminek hamar meg is lett az eredménye. Előbb érkezett az egyenlítés, majd egy nagyon szép góllal átvették a vezetést a találkozón, 1-2.
A magyar válogatott a rendes játékidő végéig küzdött az egyenlítésért, azonban a piros-fekete szerelésben pályára lépő Líbia védelmét nem tudtuk áttörni. Majd az utolsó pillanatokban érkezett Bognár Bence és Sós Márkó, ami meg is hozta az eredményt, és a már kis híján füstbe ment egyenlítést. Bognár megszerezte harmadik gólját a tornán, amivel az 50. percben 2–2-re módosította az állást. Következhetett a kétszer 5 perces hosszabbítás.

A ráadás első játékrész esemény nélkül pergett le, akárcsak a hosszabbítás második félidejének első fele. A katarzis végül számunkra érkezett el: az 58. percben a mieink kapusa, Tajti Bence úgy gondolta, hogy ellövi a labdát, ami végül, több láb között átsuhanva, a líbiai csapat kapujában kötött ki. A játékvezetők némi vita után megadták a gólt, így 3–2-re sikerült diadalmaskodnunk, és a legjobb nyolc közé jutottunk.

Holnap, azaz október 13-án pénteken, a Csehország–Brazília mérkőzés győztesével csapunk össze az elődöntőbe jutásért 22.45-kor.