NBA előszezon: az utolsó másodpercben nyert a Miami Heat (videó)

Kiváló, pontokban és eseményekben gazdag mérkőzésekkel folyatódott az amerikai profi kosárlabdabajnokság (NBA) előszezonja.

Miami Heat-Washington Wizards 117-115

A fővárosiak kezdték jobban a találkozót, hiszen az első negyedet 11 pontos előnnyel zárták. A hazaiak a második játékrészre összekapták magukat és Tyler Johnson révén négy perc alatt lefaragták hátrányukat. A mérkőzés második felét végül 53-50-es washingtoni előnyről kezdték a csapatok. A harmadik játékrész szinte ugyanazt hozta mint a második, hiszen a Miami hiába került többször is közel az egyenlítéshez, a Washington egy-egy sikeres triplával tartani tudta a távolságot. A negyedik negyedben Mike Scott kosarával 99-90-re elhúztak a vendégek, és a mérkőzés képe alapján úgy tűnt, hogy ez már komoly előnynek is számít a washingtoniak részéről. Nem így történt: a Miami játékosai elkezdték hatékonyabban dobálni a triplákat és 111-111-es állással kezdődött az utolsó perc. Ellőbb a Heat visszavette a vezetést, majd Frzier révén 5 másodperccel a vége előtt ismét a vendégeknél volt az előny. 2 másodperccel a vége előtt azonban jött az újabb fordulat: a miami Jordan Mickey előtt tiszta dobóhelyzet alakult ki a 3 pontos vonalon kívülről, ő pedig nem hibázott és hárompontosával megnyerte a mérkőzést a hazaiaknak. A meccs legponterősebb játékosa a washingtoni Jason Smith volt 20 ponttal.

Charlotte Hornets-Boston Celtics 100-108

A Celtics az első negyed első perceiben 8 pontos előnyre tett szert, és mivel a vendégek remekül védekeztek, így gyakorlatilag ez meg is határozta a mérkőzés alakulását: a hazaiaknak rohannia kellett az eredmény után szinte a komplett játékidő során. A második negyedben a Hornets hiába vette át a vezetést is néhány pillanatra, Tatum, Horford és Morris vezérletével a bostoniak 19 pontos előnnyel mehettek a szünetre. A harmadik  negyedben a Charlotte hiába zárkózott fel többször is, igazán közel nem került közel az egyenlítéshez Steve Clifford csapata. Az utolsó negyed ezen a mérkőzésen is nagy csatát hozott, azonban hiába volt lehetősége a hazaiknak a vezetés megszerzéséért is támadni, a bostoni védelem összeállt az utolsó percekre, így a Celtics kezdhette előnyről a hajrát. A mérkőzés érdemi részét végül Larkin kosara zárta le 12 másodperccel a vége előtt. A meccs legeredményesebb játékosa Kyrie Irving lett, a Celtics sztárjátékosa 16 pontot dobott.

Brooklyn Nets-Philadelphia 76ers 114-133

Pontokban gazdag mérkőzésen szerezték meg előszezonbeli első győzelmüket a philadelphiaiak. A hazaiak egy 7-0-ás rohammal kezdték a találkozót, majd 21-18-ig tartani is tudták a vezetést. Ekkor azonban valami rövidzárlat állhatott be a csapat játékában, ugyanis a 76ers egy 12-1-es rohammal megfordította az állást. A vendégek imponáló teljesítményt nyújtva a második játékrészt 46-29-re nyerték és gyakorlatilag eldöntötték a mérkőzés kimenetelét. A ponterős teljesítményből Dario Saric 26, Joel Embiid 22 ponttal vette ki a részét. A Nets játéka a második félidőre összeállt, köszönhetően a 24 pontig jutó D` Angelo Russelnek is, ám ekkora hátrányt esélye sem volt ledolgozni Kenny Atkinson csapatának. A 19 pontos különbség reálisnak nevezhető a játék képe alapján, sőt a hazaiak ezt a pontkülönbséget is csak a vendégek kiengedésének "köszönhetik." (30 pont is volt a differencia a felek között a zárónegyedben.)